اهداکنندگان خصوصی اسپرم ممکن است با کودکان تماس بگیرند

[ad_1]

محلول BGH

اهداکنندگان خصوصی اسپرم ممکن است با کودکان تماس بگیرند


دادگاه فدرال حکم داده است که یک اهدا کننده خصوصی اسپرم ممکن است با فرزند خود تماس داشته باشد.

دادگاه فدرال حکم داده است که یک اهدا کننده خصوصی اسپرم ممکن است با فرزند خود تماس داشته باشد.

عکس: dpa

آیا یک اهداکننده خصوصی اسپرم که امکان والدین شدن یک زوج لزبین را فراهم کرده است ، می تواند حق دسترسی به فرزند خود را داشته باشد؟ طبق تصمیم دادگاه فدرال: بله.

کارلسروهه اهداکننده خصوصی اسپرم که امکان والدین شدن یک زوج لزبین را فراهم کرده است ممکن است حق دسترسی به فرزند خود را داشته باشد.


همانطور که دادگاه فدرال در کارلسروهه روز دوشنبه اعلام کرد ، این شریک در صورتی نیز اعمال می شود که شریک مادر فرزند را به فرزندی قبول کرده باشد.

در مورد اهدای اسپرم از طریق یک بانک رسمی اسپرم ، از همان ابتدا قانوناً منتفی است که اهدا کننده ممکن است بعداً از موقعیت خود به عنوان پدر دفاع کند. اگر اهدا کننده از حوزه شخصی مادر باشد ، مسئله پیچیده تر است.

در مورد برلین ، که اکنون حل شده است ، دو زن در مشارکت مدنی ثبت شده آرزوی خود را برای فرزندآوری برآورده کرده اند. یک سال پس از تولد ، شریک کودک را به فرزندی قبول کرد و اهداکننده اسپرم با او موافقت کرد. او در پنج سال اول به طور مرتب تماس داشت و کودک همچنین می داند پدرش کیست.

فقط وقتی مرد خواستار تماس شدیدتر شد ، قطع شد. دوست دارم هر 14 روز کودک را ببرم و بعد از ظهر را با او تنها بگذارم. او بیهوده به دادگاه منطقه مسئول مراجعه كرده بود و اتاق دادگستری برلین اعتراض وی را رد كرده بود – هیچ قانونی برای دسترسی وی در پرونده وی وجود نداشت.

قضات عالی خانواده BGH این را متفاوت می بینند: طبق تصمیم آنها ، با اهدا کننده اسپرم باید مانند هر مرد دیگری که فرزندش را شوهر مادر به فرزندی قبول می کند ، رفتار شود. این بدان معناست که مطابق قانون مدنی ، اگر “علاقه جدی به کودک نشان داده باشد” و “تماس با منافع کودک باشد” حق دسترسی دارد. اینکه آیا این مورد در اینجا وجود دارد باید توسط دادگاه تجدیدنظر بررسی شود. BGH تأکید می کند که از کودک هفت ساله امروز نیز باید نظر وی را جویا شد.

© dpa-infocom ، dpa: 210719-99-436548 / 4


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *