انتقال به پرداخت های غیر نقدی فشار بر بانک ها را افزایش می دهد

[ad_1]

بوندس بانک خواستار توسعه است

انتقال به پرداخت های غیر نقدی فشار بر بانک ها را افزایش می دهد

Crown Pandemic در حال تسریع در پرداخت ها بدون اسکناس و سکه است. اکنون گزینه های بی پول زیادی وجود دارد. یک راه حل مشترک اروپایی به سرعت پیشرفتی که انتظار داشتیم پیش نمی رود.


یک تلفن هوشمند (آیفون) در پایانه پرداخت در صندوق فروشگاه سوپرمارکت نگهداری می شود.

یک تلفن هوشمند (آیفون) برای پرداخت در صندوق پرداخت سوپرمارکت جلوی پایانه نگهداری می شود.

عکس: dpa

فرانکفورت / ماین. با توجه به روند پرداخت های بدون پول ، Bundesbank اصرار دارد که در تلاش برای ایجاد زیرساخت پرداخت دیجیتال اروپا پیشرفت کند.

بورکارد بالتز ، عضو هیئت مدیره بوندس بانک ، روز پنجشنبه در فرانکفورت گفت ، راه رسیدن به یک پیشنهاد مشترک در اروپا باید “به طور مداوم ادامه یابد.” “2021 برای این طرح ابتکار پرداخت اروپا بسیار مهم خواهد بود.”

بانک های بزرگ اروپایی در آلمان ، فرانسه و اسپانیا ، از جمله ، می خواهند یک سیستم پان اروپایی واحد ایجاد کنند که پرداخت کارت و تلفن های هوشمند را پوشش دهد (ابتکار پرداخت های اروپا – به اختصار EPI). بالز هشدار داد كه صنعت بانكداری نیز در مواجهه با رقابت فینتك و گزینه های پرداخت الکترونیك مانند Apple Pay یا Google Pay با چالش هایی روبرو است. به طور کلی ، او بانک ها و بانک های پس انداز آلمان را در مسیر درست می بیند که صحبت از معاملات پرداخت می شود و موسسات “اهمیت معاملات پرداخت را کاملاً در رادار خود دارند”.

طبق آخرین داده های بوندس بانک ، در کرونا 2020 ، پرداخت های بدون نقد افزایش یافته است. از کل پرداخت های ثبت شده ، مانند پرداخت یا خرید آنلاین ، 30 درصد با کارت انجام می شود. در نظرسنجی قبلی در سال 2017 ، این مقدار 9 درصد کاهش داشت. در همین زمان ، سهم پرداخت های نقدی از 74 درصد به 60 درصد کاهش یافت.

بوندسبانک خاطرنشان کرد که پرداخت های بدون تماس به طور فزاینده ای برای مصرف کنندگان به یک استاندارد تبدیل می شود. 78 درصد از پاسخ دهندگانی که دارای Girocard دارای این ویژگی هستند از آن برای پرداخت استفاده کرده اند. یک پنجم خوب پاسخ دهندگانی که بدون تماس پرداخت می کردند گفتند که این کار را برای اولین بار در دوره شیوع بیماری تاج و تخت انجام داده اند. بازرگانان نیز به دلایل بهداشتی این روش پرداخت را تبلیغ کرده بودند. با پرداخت بدون تماس ، مشتری مجبور نیست کارت اعتباری یا کارت ژیروسکوپ خود را وارد خواننده کند. وقتی کارت در مقابل خواننده قرار می گیرد ، داده ها رمزگذاری شده و با ترمینال در صندوق پول مبادله می شوند.

در مقابل ، پرداخت با تلفن های هوشمند هنوز در آلمان نادر است. تنها 13 درصد از دارندگان تلفن های هوشمند بررسی شده می گویند که قبلاً با استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود در صندوق پرداخت کرده اند.

بالز گفت: “کرونا سرعت حرکت به سمت پرداخت های بدون پول را تسریع کرده است.” با این حال ، وی تکرار کرد: “بوندس بانک به طور کامل به پول نقد متعهد است و ادامه خواهد داد.”

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-25671 / 2

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *