انتخابات در تورینگن به دلیل بحران کرونر به تعویق افتاد

[ad_1]

تعداد زیادی از عفونت ها

انتخابات در تورینگن به دلیل بحران کرونر به تعویق افتاد

آیا می توان پارلمان ایالت تورینگین را در ماه فوریه منحل کرد و بنابراین احتمالاً در میانه یک بیماری همه گیر تاج گذاری کرد؟ چپ ، SPD ، سبزها و CDU پاسخ منفی دادند. نتیجه: پارلمان ایالت تا ماه سپتامبر مجدداً انتخاب نخواهد شد.

به روز شده: 15/01/2021 ، 12:14


بودو راملوف (Die Linke) ، نخست وزیر تورینگن.  با توجه به تعداد زیادی از عفونت های کرونر ، انتخابات پارلمان ایالت تورینگین به تعویق می افتد.

بودو راملوف (Die Linke) ، نخست وزیر تورینگن. با توجه به تعداد زیادی از عفونت های کرونر ، انتخابات پارلمان ایالت تورینگین به تعویق می افتد.

عکس: dpa

ارفورت انتخابات در تورینگن ، که در ابتدا برای آوریل برنامه ریزی شده بود ، به دلیل تعداد شدید عفونت ها به تعویق افتاد.به جای 25 آوریل ، مجلس تورینگین باید همراه با بوندستاگ در 26 سپتامبر انتخاب شود ، رهبران چپ ، SPD ، سبزها و HDZ پس از چند ساعت مذاکره روز پنجشنبه در ارفورت تصمیم گرفتند. سوزان هنیگ-ولسو ، رهبر حزب و گروه پارلمانی چپ ، گفت: تحت شرایط همه گیر ، این اولین زمان ممکن برای برگزاری انتخابات است که برای شهروندان و احزاب ایمن است. وی گفت: “ما نمی خواهیم خطر کسی را که تحت تأثیر حقوق دموکراتیک خود به عنوان حاکمیت مختل شود ، انجام دهیم زیرا از خطرات بهداشتی می ترسد.”

پارلمان ایالتی در مکلنبورگ-پامرانیا غربی و مجلس نمایندگان برلین نیز در 26 سپتامبر انتخاب می شوند. نخست وزیر بودو راملو (چپ) در حال حاضر با یک دولت اقلیت قرمز-قرمز-سبز که به آرا of مخالف CDU بستگی دارد ، تورینگن را اداره می کند. پیمان پایداری که از مارس 2020 وجود دارد و هدف آن تأمین اکثریت لازم برای قوانین و تصمیمات مهم در پارلمان ایالت است ، طبق گروه های پارلمانی تمدید خواهد شد. به گفته رهبر گروه پارلمانی HDZ ، ماریو وویگ ، جزئیات باید تا پایان ژانویه در دسترس باشد. وویگت گفت: “ما ثابت کردیم که یک شریک قابل اعتماد هستیم.”

طبق پروتکل مذاکرات بین قرمز-قرمز-سبز و HDZ ، یک قسمت اساسی توافقنامه تهیه بودجه ایالتی برای سال 2022 است. چپ مهم است “” برای داشتن اکثریت در پارلمان ایالت با AfD نیست ، “Henig-Wellsow گفت. گئورگ مایر ، رئیس دولت SPD ، به تعویق انداختن انتخابات را امری عقل سلیم توصیف کرد. با این حال ، به تعویق انداختن SPD برای سپتامبر آسان نبود. آسترید روت-باینلیچ ، رهبر سبزها اظهار خوشحالی کرد که با توجه به همه گیری می تواند توافقاتی بین چهار کشور انجام شود. چندین تاریخ مورد بحث قرار گرفت.

برای اینکه بتواند در اواخر آوریل رأی بدهد ، پارلمان ایالت ارفورت مجبور شد در فوریه با اکثریت دو سوم منحل شود – و بنابراین احتمالاً در میانه مرحله دشواری برای مبارزه با بیماری همه گیر است که در آن باید تصمیمات دفاعی گرفته شود. از عفونت روز پنجشنبه ، تورینگن بالاترین ارزش هفت روزه عفونت های جدید را در هر 100000 نفر در سراسر کشور با 310 – حتی قبل از زاکسن داشت.

تاریخ انتخابات جدید 26 سپتامبر همچنین به این معنی است که مقدمات در تعطیلات تابستانی تا حد زیادی کاهش می یابد. اگر مجلس ایالت منحل شده بود ، 70 روز دیگر به انتخابات باقی مانده بود. چپ ، SPD ، سبزها و HDZ اکنون توافق کرده اند که به دنبال راه های بیشتر برای انتخاب مجدد باشند. در حال حاضر یک اصلاحیه قانون اساسی برای افزایش مهلت به 100 روز در حال بحث است. کوتاه شدن دوره انتخابات فعلی را نمی توان منتفی دانست.

چهار حزب در تورینگن پس از بحران دولت در سال گذشته با انتخابات زودهنگام موافقت کردند تا اکثریت روشن مجلس پارلمان را تأمین کنند. مدل همکاری جناح های دولتی و CDU مخالف تضمین می کند که بسته های کمکی کرونا و بودجه ایالتی در سال 2021 گرفته شود. قرمز-سبز-سبز چهار رأی است که در پارلمان ایالت گم شده است.

© dpa-infocom ، dpa: 210114-99-29699 / 6


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *