افسردگی: تحقیقات نشان می دهد که درختان به مبارزه با بیماری کمک می کنند

[ad_1]

سلامتی

محققان نشان داده اند که درختان خیابان چنین تأثیر مفیدی بر ما دارند

درختان خیابان می توانند به خوبی بهبود یابند. تحقیقات نشان می دهد: بیش از حد سبز در مجاورت فوری می تواند از بیماری روانی جلوگیری کند.

روان در بحران کرونر: 6 نکته برای سلامت روان

شیوع ویروس کرونا جدید و انزوای داخلی مرتبط با آن ، بسیاری از افراد را ترسانده است. در این فیلم ببینید که چگونه می توانید در این مدت روان خود را تقویت کنید.

نمایش توضیحات

ینا / لایپزیگ. درختان خیابانی در مجاورت فوری می توانند خطری را تهدید کنند افسردگی کاهش جمعیت شهری. این نتیجه یک مطالعه بین رشته ای توسط آلمان است.کاشت درختان خیابان در مناطق مسکونی می تواند یک راه حل ارزان برای آن باشد بیماری روانی جنگیدن. به گفته نویسندگان ، برنامه ریزان و متخصصان بهداشت باید این مسئله را بیشتر اوقات در نظر بگیرند. این مطالعه در مجله Scientific Reports منتشر شده است.مطالعات قبلی نشان داده است که فضای سبز شهری تأثیر مثبتی بر سلامت روانی مردم دارد. با این حال ، آنها اساساً بر اساس خودارزیابی پاسخ دهندگان بودند که مقایسه و جمع بندی نتایج را دشوار می کرد.
داروهای ضد افسردگی کمتری در مناطق سبز تجویز می شود

محققان مرکز هلمولتز برای مطالعات زیست محیطی ، مرکز تحقیقات یکپارچه در مورد تنوع بیولوژیکی و دانشگاه های لایپزیگ و ینا متفاوت عمل کردند. آنها به دنبال یک شاخص عینی گشتند و در مورد تعداد نسخه ها تصمیم گرفتند داروهای ضد افسردگی.

برای فهمیدن اینکه آیا نوع خاصی از رنگ سبز روزانه بر سلامت روان تأثیر می گذارد ، محققان عنصری از طبیعت شهری را انتخاب کردند که بسیار خاص اروپا باشد: درختان خیابان. بنابراین ، آنها روی این سوال متمرکز شدند که چگونه تعداد ، نوع و مجاورت محل زندگی آنها با تعداد داروهای ضد افسردگی تجویز شده ارتباط دارد.

به همین منظور ، آنها داده هایی از تقریباً 10 هزار نفر از ساکنان بزرگسال شهر لایپزیگ را که در یک مطالعه بهداشتی در دانشگاه لایپزیگ در رابطه با داده های دقیق مکانی درختان خیابان در لایپزیگ شرکت کرده بودند ، فراهم کردند.

افراد محروم اجتماعی به ویژه مورد پسند قرار می گیرند

این امر امکان تعیین رابطه بین داروهای ضد افسردگی تجویز شده و تعداد درختان خیابانی در فواصل مختلف از خانه های مردم را فراهم کرد. بیشتر در مورد افسردگی عوامل شناخته شده مانند شرایط کار ، جنس ، سن یا وزن بدن از بین می روند.

این مطالعه نشان داد که تعداد بیشتری درخت در مجاورت خانه – کمتر از 100 متر – اغلب با تجویز کمتر داروهای ضد افسردگی همراه هستند. این ارتباط به ویژه برای گروه های آسیب پذیر اجتماعی روشن بود.

ملیسا مارسل ، نویسنده تحقیق ، گفت: “نتیجه ما نشان می دهد که درختان خیابان می توانند به شکاف در نابرابری های سلامتی کمک کنند.” این خبر خوبی است زیرا بدون تلاش زیاد برای برنامه ریزی می توان تعداد درختان خیابان را افزایش داد.

اطلاعات بیشتر در مورد موضوع[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *