اعتراض محیط بانان به جریان نورد 2

[ad_1]

انرژی

اعتراض محیط بانان به جریان نورد 2

“جمعه برای آینده” جبهه را در برابر خط لوله دریای بالتیک قرار می دهد – به دلیل تاج فقط در گروه های کوچک در برلین و مکلنبورگ-پامرانیا غربی. دولت شوورین – نه فقط با فعالان – به گفتگوها اعتماد می کند.

به روز شده: 01/12/2021 ، ساعت 17:15


فعالان در مقابل ویلی-برند-هاوس علیه خط لوله گاز معترض هستند

فعالان در مقابل ویلی-برانت-هاوس علیه خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 ، که در دست ساخت است ، اعتراض می کنند.

عکس: dpa

شووین / برلین. فعالان اقلیم از روز جمعه برای آینده و Endegebiet روز سه شنبه در مقابل مقر SPD در برلین و مکلنبورگ-غربی پامرانیا به ساخت بیشتر خط لوله گاز Nord Stream 2 در دریای بالتیک اعتراض کردند. این گروه ها بنیادی را که ایالت مکلنبورگ-پامرانیا غربی می خواهد با آن از تکمیل خط لوله دریای بالتیک پشتیبانی کند ، رد می کنند. همچنین در مقابل دفتر ایالت شوورین ، در Warnemünde و در Lubmin در نزدیکی Greifswald ، جایی که خط لوله زیر آب و تا حد زیادی تکمیل شده به سرزمین اصلی می آید ، اعتراضاتی صورت گرفت.نخست وزیر مانوئلا شوسیگ (SPD) آماده گفتگو بود. وی در توییتر خود نوشت: “برای من مهم است که با فعالان جوان آب و هوایی ما تماس بگیرم و آنها را درگیر کنم.” طبق سطح وزیر انرژی کریستین (SPD) ، احتمالاً روز شنبه یک جلسه مجازی برگزار خواهد شد.

ترزا کرون از جمعه برای آینده گفت که پیشنهادات گفتگو را رد نمی کند. وی در شوورین تأكید كرد: “انتقاد روشن و همکاری سازنده از یکدیگر جدا نیستند.” Deutsche Umwelthilfe (DUH) به نگرانی های قانونی در مورد برنامه های بنیاد اشاره کرد. عملیات تجاری اقتصادی به عنوان هدف اصلی بنیاد مجاز نیست.

هفته گذشته ، پارلمان ایالت شوورین زمینه را برای ایجاد یک بنیاد زیست محیطی ایالتی هموار کرد. این بنیاد ، که هدف آن منافع عمومی است ، هدف آن ترویج پروژه هایی در زمینه حفاظت از محیط زیست ، طبیعت و آب و هوا است ، اما همچنین قادر به فعالیت تجاری است. این بنیاد قصد دارد قطعات و ماشین آلاتی را که برای تکمیل خط لوله ضروری است خریداری کند. هدف این کار دور زدن تحریم های تهدیدآمیز آمریکا علیه شرکت هایی است که در ساخت این خط مشارکت دارند.

ایالات متحده مخالفت خود با این پروژه و تحریم های اعلام شده علیه شرکت های شرکت کننده را با وابستگی بیش از حد شرکای اروپایی به گاز روسیه توجیه می کند. از طرف دیگر طرفداران خطوط لوله ، ایالات متحده را متهم می کنند که فقط می خواهد گاز طبیعی مایع خود را در اروپا بفروشد.

شویتزیگ از گفتگوهای اعلام شده توسط وزیر امور خارجه فدرال هیكو مااس (SPD) با دولت آینده آمریكا درباره خط لوله دریای بالتیك استقبال كرد. شوسیگ گفت: “من از صحبت دولت فدرال با دولت جدید ایالات متحده درباره چگونگی رفع تحریم ها علیه شرکت های ما حمایت می کنم.” اینکه شرکت های آلمانی و اروپایی در صورت مشارکت در پروژه تصویب شده توسط قانون قانون توسط ایالات متحده تحریم می شوند ، رسوا است.

تحریم های آمریکا تحریم های اقتصادی است. شوسیگ گفت: “آمریکا می خواهد گاز فركنینگ آمریكایی خود را به بازار عرضه كند ، بنابراین شركتهای ما تحریم می شوند.” از دولت فدرال خواسته می شود تا با دولت جدید ایالات متحده صحبت کند تا این تحریم ها برداشته شود.

طبق گفته شرکت انرژی روسی گازپروم ، 94 درصد خط لوله به عنوان یک سرمایه گذار بزرگ تکمیل شده است. ساخت خط لوله میلیارد دلاری در اواخر سال 2019 اندکی قبل از اتمام آن متوقف شد ، زیرا شرکت های اروپایی در برابر فشارهای ایالات متحده خم شدند و کشتی ها را از دریای بالتیک خارج کردند. انتظار می رود کار برای رفع این شکاف در جزیره Bornholm دانمارک از اواسط ژانویه آغاز شود.

نخست وزیر پیشین مكلنبورگ-فروشنده پامرانیا غربی (SPD) از برنامه های بنیاد دفاع كرد. این کشور خود را به وظیفه حفاظت از آب و هوای قرن متعهد می کند و در صورت لزوم به تکمیل خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 در دریای بالتیک نیز کمک خواهد کرد. فرض بر این است که فروشنده ریاست افتخاری بنیاد را بر عهده خواهد گرفت. وی استفاده از گاز طبیعی را “کمترین آسیب رساندن به فناوری آب” برای انرژی باد و خورشید توصیف کرد.

جمعه برای آینده این را نمی پذیرد. گاز طبیعی برای آب و هوا بسیار مضر است و همچنین از نظر حفاظت از آب و هوا فناوری اتصال نیست. خط لوله برای تأمین نیازهای انرژی اروپا مورد نیاز نیست.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *