اصلاحات دادگاه کار: انتقاد از حذف شغل

[ad_1]

مجلس

اصلاحات دادگاه کار: انتقاد از حذف شغل

طبق گفته وزارت دادگستری در براندنبورگ ، اختلافات مربوط به قانون کار سالهاست که در حال کاهش است. اکنون باید مکان ها کاهش یابد. منتقدان هشدار می دهند که اصلاحات از اثرات همه گیر کرونر چشم پوشی می کند.


سوزان هافمن (CDU) ، وزیر دادگستری براندنبورگ.

سوزان هافمن (CDU) ، وزیر دادگستری براندنبورگ.

عکس: dpa

پوتسدام فقط چهار دادگاه کار به جای شش روز اضافی مذاکره در مورد اختلافات قانون کار در دادگاه های محلی – این توسط برنامه های اصلاحی وزارت دادگستری در براندنبورگ ارائه شده است. وزیر دادگستری سوزان هافمن (CDU) گفت: “سالهاست که تعداد ورودی ها در دادگاه های کار کاهش یافته است. اگر اکنون اقدامی نکنیم ، دیگر تضمین توانایی کار در چندین مکان در آینده قابل پیش بینی نیست.” روز پنجشنبه ، وی اصلاحات را به کمیته حقوقی پارلمان ایالتی ارائه داد.در حال حاضر شش دادگاه کار در کشور وجود دارد و در آینده باید چهار دادگاه وجود داشته باشد. طبق برنامه ریزی های انجام شده ، مکان های پوتسدام و ابرسوالده باید برداشته شود و همچنین شعبه سنفتنبرگ در کوتبوس نیز رد شود. این بدان معنی است که هنوز دادگاه های کار در براندنبورگ / هاول ، کوتبوس ، فرانکفورت (اودر) و نوروپین وجود دارد.

علاوه بر این ، قضات کارگری باید در روزهای غیرقضایی در ساختمانهای دادگستری در پرلبرگ ، ابرسوالد ، لوکنوالد و سنفتنبرگ کار کنند. پرونده ها را می توان برای ارائه به دادگاه های محلی به خدمات حقوقی ارائه داد. برای اینکه کارکنان دادگستری محلی بتوانند در مورد کاربرد صحیح به کسانی که به دنبال مشاوره هستند ، مشاوره دهند ، باید آموزش ببینند. سخنگوی هورست فیشر گفت: “تمام پرونده ها در حوزه قضایی ابرسوالده و سنفتنبرگ همچنان در آنجا یا حتی در مکانی نزدیکتر به متقاضیان قانون تصمیم گیری می شوند.”

سالهاست که تعداد پرونده های رسیده به دادگاه های کار کاهش یافته است و از سال 2003 بیش از 50 درصد بوده است. در حالی که در سال 2000 دادگاهها 24،600 دادرسی را محاسبه کردند ، طبق گفته وزارت هنوز 8،235 مورد در سال 2020 وجود داشت. علی رغم همه گیری طغیان با عواقب آن از جمله عملیات کوتاه مدت و تعطیلی شرکت ها ، در سال 2020 تنها 0.2٪ بود طبق گفته هافمن در پوتسدام ، افزایش تولید در مقایسه با سال قبل است. این وزارتخانه همچنین انتظار ندارد که همه گیری همه گیر منجر به چنان افزایش شدید شود که دادگاه ها – حتی در تعداد کم – دیگر قادر به فعالیت نباشند.

تنها دادگاه کار پوتسدام در مقایسه با سال 2019 7.5 درصد افزایش داشته است. با این حال ، موقعیت در پایتخت ایالت باید در آینده بسته شود و یا به براندنبورگ هاول منتقل شود. وزارتخانه می پذیرد که این اصلاحات تا 1 ژانویه 2023 قابل اجرا است.

فیشر گفت ، به طور خاص ، 26 مقام در حوزه قضایی کار وجود دارد ، از قضات گرفته تا کارمندان اداری. از آنجا که وزارت انتظار دارد یک سوم حقوق بازنشستگی کاهش یابد ، 17 شغل در کشور هنوز تحت تأثیر اصلاحات قرار دارند. سپس کارمندان دادگاه های متضرر از تعطیلی حق انتخاب دارند: یا در دادگاه های محلی کار خواهند کرد یا اینکه نقل مکان خواهند کرد.

وزارت گفت که این اصلاحات برای اطمینان از عملکرد دادگاه های کار در آینده است. مکان های قبلی به اصطلاح دادگاه های کوچک تبدیل شده اند ، یعنی. دادگاه هایی با کمتر از سه و گاهی حتی کمتر از دو قاضی حرفه ای. هافمن گفت ، جراحی در صورت بیماری یا تعطیلات به سختی می تواند تضمین شود.

تینا فیشر ، سخنگوی گروه پارلمانی SPD گفت: “ما در توافق نامه ائتلاف ، هدف ما ارتقا بخشهای کشور است و همچنین در نظر گرفتن تسویه مقامات در هر فرصتی که پیش بیاید. اینجا فرصتی است.”

جناح چپ در پارلمان ایالت خواستار رزرو کرسی ها شد. مارلن بلوک ، سخنگوی قوه قضاییه هشدار داد: “با توجه به اثرات همه گیری تاج ، راه اندازی فرودگاه BER و تسویه حساب Tesla Gigafactory ، باید فرض کنیم که تعداد پرونده های سیستم عدالت کار در سال های آینده افزایش یابد.” بلوک گفت ، مانند بیمارستان ها ، دادگاه ها باید در دسترس عموم باشد و نباید به دلایل اقتصادی بسته شود.

Beamtenbund (dbb) در براندنبورگ مورد انتقاد قرار گرفته است: بستن ابزار درستی نیست. از یک طرف ، تعطیلی پیامدهای قابل توجهی برای کارکنان شاغل در آنجا به همراه خواهد داشت. فاصله از Eberswalde تا Frankfurt (Oder) بدون حرکت قابل کنترل نیست. جاده پوتسدام به هاولن براندنبورگ نیز قابل توجه است. در بیانیه آمده است: “حمایت تعطیل از نظر اجتماعی همیشه وسیله بدتری برای حفظ شغل باقی می ماند.”


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *