استیضاح ترامپ: روند استیضاح چگونه کار می کند

[ad_1]

سیاست آمریکا

استیضاح: نحوه استیضاح چگونه کار می کند

مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر به استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت داد. روند استیضاح به همین ترتیب ادامه دارد.

اقدام استیضاح دوم تاریخی علیه ترامپ

یک هفته پس از طوفان در واشنگتن توسط حامیان رئیس جمهور منتخب دونالد ترامپ ، مجلس نمایندگان ایالات متحده روند استیضاح علیه ترامپ را به دلیل “تحریک شورش” آغاز کرد.

نمایش توضیحات

واشنگتن. دونالد ترامپ در آخرین روزهای حضور خود در تاریخ تاریخ سازی کرد: وی اولین رئیس جمهوری بود که در دوره خود دو بار استیضاح شد. روز چهارشنبه ، مجلس نمایندگان پس از ناآرامی ها در و در پایتخت تصمیم گرفت که ترامپ باید دوباره متهم شود.با این حال ، این بدان معنا نیست که موانع استیضاح کامل به پایان رسیده است. بلکه همانند مورد اول اکنون اعمال می شود روند استیضاحبرای بسیج اکثریت علیه ترامپ در مجلس سنا تحت سلطه جمهوری خواهان. هنوز مشخص نیست که دموکراتها می توانند چنین کاری انجام دهند. مهمترین پرسش و پاسخ در مورد روند استیضاح در ایالات متحده:آیا استیضاح یک پروسه قانونی است؟

نه استیضاح یک پروسه سیاسی است نه قانونی. این احتمالاً یکی از دلایل نامشخص بودن اصول اولیه است.رئیس جمهور فقط با اکثریت مجلس نمایندگان کنگره آمریکا می تواند از سمت خود برکنار شود. مجلس نمایندگان و سنا. دلایل احتمالی برای شروع دادرسی “خیانت ، رشوه یا سایر جرایم جدی و تخلفات” (“جرایم عالی و تخلفات”) در ماده 2 ، بخش 4 قانون اساسی ایالات متحده است. هیچ تعریف مشخصی وجود ندارد.


انتخابات ایالات متحده 2020 – همه اخبار مهماستیضاح: روند استیضاح چگونه کار می کند؟

  • اولین مراحل تولید و تهیه کیفرخواست در سال انجام می شود کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان.
  • به دنبال این کار مقدماتی ، مجلس اول ، مجلس نمایندگان ، رئیس جمهور را مقصر دانست. این مجلس روز چهارشنبه با 232 رأی مخالف و 197 رأی به تصویب مجلس نمایندگان رسید. ده جمهوری خواه به پیشنهاد رأی مثبت دادند.
  • پس از طرح اتهامات ، رئیس جمهور فرصت دفاع از خود را خواهد داشت. در پایان ، این روش به اتاق دوم – سنا می رود.
  • سنا سپس تحت نظر رئیس دادگستری کار می کند دادگاه عالی، – در حال حاضر جان رابرتز – مانند یک دادگاه عادی. دادستانی و دفاعیات شنیده می شوند و از آنها س questionال می شود.
  • اگر دو سوم 100 سناتور استیضاح باشند ، رئیس جمهور از سمت خود برکنار می شود. امکان مخالفت با تصمیم حرفه برای قرار دادن وجود ندارد.

جمهوری خواهان در حال حاضر 51 و دموکرات ها 46 کرسی دارند. دو سناتور مستقل هستند ، یک کرسی خالی است. زیرا سناتورها در 6 ژانویه 2021 انتخاب شدند گرجستان، جان اوسوف و رافائل وارنوک (هر دو دموکرات) هنوز سوگند یاد نکرده اند. تا آن زمان ، ستاد کلاس II خالی ، صندلی از کلاس III تا زمان قسم خوردن وارنوک توسط یک جمهوری خواه اشغال خواهد شد.


آیا استیضاح موفقی انجام شده است؟

تاکنون هیچ رئیس جمهور آمریکا به این روش برکنار نشده است. در تاریخ آمریکا علاوه بر دادگاه اول علیه ترامپ در 2019/2020 ، فقط دو تلاش انجام شده است: رئیس جمهور اندرو جانسون او قرار بود در سال 1868 از سمت خود برکنار شود زیرا می خواست وزیر نظامی خود را بر خلاف میل مجلس برکنار کند. در سال 1998 ، قانونگذاران جمهوری خواه رئیس جمهور را سرکوب کردند بیل کلینتون در سال 1998 ، وی به دلیل دروغ گفتن در سوگند در رابطه جنسی با مونیکا لوینسکی شکایت کرد.

هر دو از روند استیضاح جان سالم به در بردند زیرا سنا آرای لازم برای استیضاح را نداشت. رئيس جمهور ریچارد نیکسون در سال 1974 قبل از استیضاح با استعفا به دلیل ماجرای به اصطلاح واترگیت در مورد ستاد انتخاباتی شنود شده یک مخالف سیاسی اخراج شد.

همچنین بخوانید: فینال کاخ سفید: آخرین روزهای دوران ترامپ

روند استیضاح جدید علیه ترامپ چقدر امیدوار کننده است؟

با تصویب مجلس نمایندگان ، اکنون کیفرخواست باید به مجلس سنا ، اتاق دوم کنگره آمریکا ارجاع شود. در آنجا ، رهبر اکثریت ، جمهوریخواه ، او را رد می کند میچ مک کانل، جلسه قبل از سه شنبه آینده با این حال ، روند کار تا زمان خروج ترامپ از کاخ سفید آغاز نخواهد شد.

وی در اولین پرونده استیضاح علیه ترامپ بود سنا تحت سلطه جمهوری خواهان استیضاح تکذیب شد. این بار این تصمیم ممکن است کمتر روشن باشد: شایعات می گویند حتی میچ مک کانل ، یکی از وفادارترین پیروان ترامپ تاکنون ، مطمئن نیست که آیا وی علیه استیضاح رأی خواهد داد یا خیر.

دموکرات ها به آرا of رای نهایی در مورد محکومیت ترامپ نیاز دارند 17 جمهوری خواه. برای تصمیم احتمالی بعدی برای آینده منع موقعیت برای ترامپ ، یک اکثریت ساده در سنا کافی است. این امر همچنین مانع از تمدید نامزدی ریاست جمهوری مستعفی در سال 2024 خواهد شد.

(diha / bml / dpa)

همچنین جالب است: مایک پنس: مازاد سیاسی نجیب ترامپ در همه جا

جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *