استپور در ایالات متحده برای آخرین مانور ترامپ برای برگرداندن شکست انتخاباتی خود انتخابات آمریکا

[ad_1]

آخرین قسمت از دوران دونالد ترامپ آتش گرفته است. آخرین مانور رئیس جمهور آمریکا برای غلبه بر شکست انتخاباتی خود ، معروف به یک مکالمه ضبط شده انفجاری ، باعث بی حسی جمهوری خواهان و دموکرات ها شد و بار دیگر سیستم ضد قدرت ها را بر روی اولین نیروی ، یعنی نیروی دموکراتیک خود قرار داد. موارد بیشتر: نمایندگان وفادار به رئیس جمهور قصد دارند جلسه کنگره را اژدر کنند ، که باید پیروزی جو بایدن دموکرات را تصویب کند.

انتقال مسالمت آمیز قدرت یکی از مشخصه های برجسته ای است که ایالات متحده از زمان تاسیس با افتخار به نمایش گذاشته است. “قهرمانان و فیلسوفان ، مردان شجاع و نفرت انگیز از روم و آتن تلاش کردند که این انتقال قدرت خاص به طور م workثر انجام شود. هیچ کس با موفقیت یا طولانی تر از آمریکایی ها این کار را نکرده است “، روزنامه نگار تئودور وایت در کتاب” ساخت یک رئیس جمهور “، کلاسیک انتخابات 1960 که جان اف کندی را به قدرت رساند ، نوشت.

آنچه این روزها در ایالات متحده تجربه کرده ام ، این تصویر را با حیرت جهانیان مسموم می کند. نامه ای که به امضای 10 وزیر دفاع سابق زنده رسیده و روز یکشنبه در منتشر شد واشنگتن پست، هشدار می دهد که درگیری ارتش در یک اختلاف انتخاباتی به معنای عبور از یک منطقه خطرناک است ، نشان می دهد که یک ترس واقعی وجود دارد که حتی صلح در خطر است. در پایتخت این کشور ، فروشگاه ها با تابلوهای نمایش و نرده هایی که از کاخ سفید محافظت می کنند ، ادامه می دهند. تنش ها همچنان در جو نفوذ می کنند و ترامپ همچنان در تئوری های توطئه خود محصور است و پیروان خود را در توییتر تحریک می کند و همانطور که یکشنبه شب فاش شد مقامات دولتی را تهدید به تغییر نتایج نظرسنجی ها می کند.

ترامپ طی یک گفتگوی یک ساعته امروز شنبه سعی کرد وزیر امور خارجه گرجستان برد رافنسپرگر را که یک نهاد انتخاباتی است متقاعد کند که بی نظمی های زیادی در قلمرو وی وجود دارد ، چیزی که بعد از چندین بازرسی از عدالت و مقامات خارج است. در یک لحظه ناامیدی ، او مستقیماً از او خواست که “11780” آرا with را که برنده این کشور با آنها مبادله می کند “پیدا” کند. نه 11،779 ، نه 11،781 ، اما آن 11،780 که نتیجه را تغییر می دهند. رافنسپرگر ، جمهوری خواهی مانند ترامپ ، قاطع است که رئیس جمهور در بررسی اشتباه می کند. رئیس جمهور با بی حوصلگی به مقام رسمی هشدار می دهد که در صورت عدم اقدام ممکن است دچار جرمی شود.

باب بائر ، وکیل مبارزات انتخاباتی بایدن ، گفت که این ضبط “کل داستان شرم آور حمله دونالد ترامپ به دموکراسی آمریکا را ضبط می کند.” برخی از تحلیلگران بر این باورند که آنچه ترامپ گفت ، برای نقض قانون فدرال ، که دخالت در انتخابات ملی یا ایالتی را ممنوع می کند ، ماده کافی برای ارزیابی رئیس جمهور استیضاح دیگر است ، اگرچه سخنان جمهوریخواه کار را آسان نمی کند ، همانطور که وی اصرار دارد در حالی که یک سری بی نظمی هایی وجود دارد که این بررسی نتایج را توجیه می کند و صریحاً رافنسپرگر را تهدید نمی کند که به دلیل سرپوش گذاشتن بر این کلاهبرداری ادعایی ، که هیچ دادگاهی پیدا نکرده است ، از او شکایت کند.

نکته نگران کننده در مورد این تماس ، جدا از فشاری که منعکس می کند ، این است که این رویداد در روز شنبه برگزار شد ، بیش از دو هفته پس از تأیید پیروزی بایدن توسط کالج انتخاباتی ایالات متحده ، زمانی که بیش از پنجاه دادخواست ادعا شده این تقلب ها در انواع مختلف بخشهایی از کشور شکست خورد ، و بیشتر حزب جمهوری خواه صفحه را برگردانده و دموکرات را به عنوان رئیس جمهور تازه انتخاب شده به رسمیت شناخته است. به نظر می رسد ترامپ مصمم است که تسلیم نشود ، حتی اگر سرنوشت این انتخابات رقم خورده باشد ، گویی اقداماتی که این روزها انجام می دهد واقعاً برای آینده پس از 20 ژانویه مقصد بوده است.

تلاش برای لغو نتایج انتخابات ممکن است یک قسمت جدید را این چهارشنبه تجربه کند ، روزی که مجلس نمایندگان و سنا جلسه ای را برای تأیید رای بایدن ، آخرین مرحله قبل از روی کار آمدن ، در 20 ژانویه برگزار می کنند. گروهی از قانونگذاران – حداقل دوازده سناتور و چند ده نماینده مجلس – قصد دارند با اعتراض به نتایج ، روز را مسدود کنند. این اقدام محکوم به فنا نشان می دهد که به نظر می رسد بسیاری از مقامات منتخب در ایالات متحده مایلند مشروعیت انتخابات خود را زیر سوال ببرند و باعث ایجاد حباب در میان بسیاری از جمهوری خواهان شده است.

پل رایان ، رئیس مجلس سابق مجلس ، تأكید كرد كه پیروزی بایدن “كاملاً مشروع” است و هشدار داد كه تلاش برای ایجاد تردید “به بنیان های جمهوری ضربه وارد می كند”. سناتور آرکانزاس ، تام کاتن ، یکی از محافظه کاران که به نظر می رسد کاندیدای احتمالی جمهوری خواهان برای سال 2024 است ، گفت که او بخشی از این ترفند نخواهد بود و هشدار داد که این مخالفت ها “به وی دوره دوم نمی دهد”. از طرف خود ، آدام کینزینگر ، نماینده حزب جمهوری خواه ایلینوی از اعضای حزب خود خواست تا رئیس جمهور را دنبال نکنند. وی در توییتر خود نوشت: “شما نمی توانید این کار را انجام دهید و وجدان پاک داشته باشید.”

رسوایی فراخوان در گرجستان یک روز قبل از انتخابات در جریان است که در آن جمهوری خواهان و دموکرات ها این سه شنبه را در این کشور بازی می کنند ، کرسی های سنا ، که اکثریت اتاق با آن تصمیم خواهد گرفت ، کلید اصلی آزادی حرکت. بایدن روز شنبه ، ترامپ در حساب توئیتر خود گزارشی از مکالمه ارائه داد و رافنسپرگر را به عدم توانایی “عدم تمایل” برای پاسخگویی به س questionsالات وی در مورد انتخابات متهم کرد. مقام او در یک شبکه اجتماعی پاسخ داد ، او را به دروغگویی متهم کرد و گفت که حقیقت آشکار خواهد شد. روز بعد ، رسانه ها این ضبط را منتشر کردند.

مشترک شدن در اینجا برای بولتن برای انتخابات ایالات متحده

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *