از هر چهار نفر یک نفر قربانی جرایم سایبری است

[ad_1]

جرم

از هر چهار نفر یک نفر قربانی جرایم سایبری است


صفحه کلید لپ تاپ روشن روی صفحه منعکس می شود.

صفحه کلید لپ تاپ روشن روی صفحه منعکس می شود.

عکس: dpa

پرونده های مهم گم شده اند ، رایانه ها قفل شده اند – حتی کاربران خصوصی می توانند به سرعت قربانی مجرمان سایبری شوند. اما یک روند شگفت انگیز وجود دارد.

برلین. یک چهارم مردم آلمان قبلاً قربانی جرایم سایبری شده اند. اینها شامل دسترسی غیر مجاز ، بدافزار و کلاهبرداری آنلاین است. بر اساس یک مطالعه آنلاین ، به ویژه جوانان در معرض خطر هستند.

“فشارسنج دیجیتال 2021” روز چهارشنبه در برلین توسط سرویس امنیت اطلاعات فدرال (BSI) و پیشگیری از جنایت پلیس ایالت های فدرال و دولت فدرال رونمایی شد.

از نظر جرم و جنایت ، دسترسی شخص ثالث به یک حساب آنلاین 31 درصد از آمار بالاتر بوده است. پس از آن بدافزار (28 درصد) و “فیشینگ” (25 درصد) بارگیری می شود. فیشینگ تلاشی برای بازیابی اطلاعات مربوط به دسترسی به حساب های آنلاین یا حساب های بانکی از قربانیان است.

27 درصد از افراد آسیب دیده داده های مهم خود را از دست داده اند ، 11 درصد دچار خسارت مالی واقعی شده اند که معمولاً بین 20 تا 2000 یورو بوده است. بر خلاف روند کلی خرید آنلاین بیشتر در دوران همه گیری ، بر اساس فشارسنج دیجیتال 2021 ، تعداد کلاهبرداری ها در این زمینه برای سومین سال متوالی کاهش یافت: در سال 2019 این میزان 36 درصد بود ، در سال 2020 ارزش آن 32 درصد و در سال 2020 2021 فقط 19 درصد

Gerhard Schabhuser ، معاون رئیس BSI ، از یک روند مثبت در پیشگیری یاد کرد: “پاسخ دهندگان اقدامات بیشتری را برای محافظت و اجرای آن می دانند. به خصوص رضایت بخش: تعداد پاسخ دهندگانی که از رمزهای عبور محافظت شده با رمز عبور استفاده می کنند ، به طور مداوم به بیش از نیمی افزایش می یابد.” با این حال ، این پیش داوری که امنیت فناوری اطلاعات پیچیده است همچنان ادامه دارد. بلکه موضوع استفاده مداوم از پادمان های خاص است.

شابوسر گفت: “اگرچه دوسوم پاسخ دهندگان توصیه های فعلی را می دانند ، اما فقط 12 درصد آنها را به طور کامل اجرا می کنند.” بر اساس این نظرسنجی ، 89 those از افرادی که از آن استفاده می کنند می گویند این آسانتر از حد انتظار است.

© dpa-infocom ، dpa: 210929-99-411933 / 2


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *