از طرف دولت – هنر در معماری

[ad_1]

نمایشگاه مسافرت

از طرف دولت – هنر در معماری

8000 اثر هنری در ، داخل یا مقابل ساختمانهای عمومی گواهی بر وجهه فرهنگی جمهوری فدرال و RDG است.


عکس: خصوصی

برلین آنها جلوی بسیاری از ساختمانهای عمومی در پایتخت ایستاده اند ، تزئینات نماها ، گاهی باغها ، اغلب عظیم و در عین حال گاهی اوقات به سادگی نادیده گرفته می شوند: کارهای هنری سفارش شده توسط هنرمندان مشهور برای ایجاد ساختمانی که مورد نظر آنها است ، برای داشتن یک یادداشت صریح و ایده آل مورد و بیانیه سیاسی. در یک نمایشگاه مسافرتی با عنوان “70 سال هنر در ساخت و ساز در آلمان” ، که اداره فدرال تنظیم مقررات و ساخت و ساز (BBR) با همکاری دفتر schmedding.vonmarlin. و استودیو کریم ، آثار هنری از 14 ژانویه 2021 به آلمان می روند. از 22 فوریه تا 24 مارس ، نمایش در کتابخانه دولتی برلین به نمایش در می آید.مقامات برای این نمایشگاه 59 اثر هنری را که برای موسسات دولتی در داخل و خارج از کشور در زمان آلمان تقسیم شده در جمهوری فدرال و GDR و همچنین آلمان متحد خلق شده بود ، انتخاب کردند. هدف آنها ارائه نمای کلی از کیفیت و تنوع شاهکارهای ایجاد شده است.این آثار که بیشتر آنها تاکنون در پایتخت فدرال برلین بوده اند ، به نمایش در می آیند. با این حال ، در اصل نیست – زیرا بسیاری از کارهای هنری غالباً نه تنها سنگین نیستند ، بلکه غالباً به صورت یکپارچه در یک ساختمان قرار دارند. مانند تصویر عظیم اتاق کاترین گروس که روی بتونی پاشیده شده است که پنج سطح در معرض بتن و در مجموع 330 متر مربع در سالن اجتماعات ماری-الیزابت-لودرز-هاوس را پوشانده است.تاریخ آلمان و آلمان همچنین در دکوراسیون ساختمان

سایر آثار هنری از طرق مختلف ضروری هستند زیرا میلیونها بار به نمایش درآمده ، در هر سومین گزارش از برلین سیاسی فیلمبرداری یا عکس گرفته شده اند و عدم حضور آنها در سراسر جهان مورد توجه قرار خواهد گرفت. به عنوان نمونه می توان مجسمه “برلین” با وزن 90 تن و 5.5 متر ارتفاع از هنرمند ادواردو چیلیدا در مقابل دفتر فدرال را نام برد. در همان زمان ، پانلهای عکس برای ساختمانهای منتخب حاوی اطلاعاتی در مورد تاریخچه ساختمان هستند ، که همچنین سیاست جالبی را پس از جنگ جهانی دوم روشن می کند.

یک مثال خوب و همچنین در دسترس همه را می توان در قسمت شرقی وزارت دارایی فدرال ، در گوشه ویلهلمستراس و لایپزیگر استراس یافت. در سال 1941 ، نقش برجسته ای که توسط Arno Waldschmidt طراحی شده بود در راهرو راه پله نصب شد ، در امتداد آن سربازان ورماخت به شرق می رفتند. سرانجام GDR یک نقاشی سرامیکی رنگی جدید را از هنرمند ماکس لینگنر سفارش داد تا جایگزین تسکین ناخواسته شود. این نقاشی که در ژانویه 1953 با عنوان “اهمیت صلح برای توسعه فرهنگی بشر و نیاز به مبارزه برای آن” به کار گرفته شد ، از جمله کودکان با روسری های پیشگام و اشاره به صنعت ساختمان و صنایع سنگین است.

از سال 2000 ، این ایده آل سوسیالیستی با یک اثر هنری که توسط ولفگانگ روپل طراحی شده است ، مقایسه می شود که عکسی از تظاهرکنندگان مسالمت آمیز را نشان می دهد که در زمینی به مساحت 24 متر در سه متر جاسازی شده اند و هدف آن بزرگداشت قیام 17 ژوئن 1953 است. .

GDR و جمهوری فدرال تصمیم گرفتند به طور همزمان هنر را در ساختمان ها ترویج دهند

هم بوندستاگ آلمان و هم اتاق مردم GDR در سال 1950 تصمیم گرفتند كه هنرمندان تجسمی را در اقدامات ساخت و سازهای ایالت گنجانده و سهمی ثابت از هزینه های ساخت و ساز برای ساختمانهای جدید و نوسازی ساختمانهای هنری عمومی را فراهم كنند. طبق گفته وزارت ساخت و ساز فدرال ، این میزان در حال حاضر بین 0.5 تا 1.5 درصد از کل هزینه های ساخت و ساز برای ساختمان های جدید ، بازسازی یا تعمیرات است.

برگزارکنندگان نمایشگاه در پیشگفتار این نمایشگاه می نویسند: “از آن زمان به بعد ، تقریباً همه هنرمندان بزرگ آلمان در ساختمان ها به هنر پی برده و بیش از 8000 اثر خلق کرده اند.” در واقع ، نام بسیاری از هنرمندان مشهور معاصر را می توان در نمایشگاه یافت ، از جمله: Neo Rauch ، Gerhard Richter و Hans Haak. از آنجا که بسیاری از آثاری که آنها خلق کرده اند معمولاً در ساختمان های فدرال یا در فضاهای باز آنها قابل مشاهده است ، موارد زیادی از دید مردم پنهان مانده است به منظور در دسترس قرار دادن این گنجینه های پنهان در دسترس مخاطبان بیشتر ، به مناسبت سالگرد فیلمی ساخته شد که بسیاری از آثار هنری را در مکان های آنها نشان می دهد و توضیح می دهد.

می توانید فیلم را بصورت آنلاین اینجا تماشا کنید.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *