اختلاف در مورد مواضع هیئت مدیره به مرحله بعد منتقل می شود

[ad_1]

سیاست مسکن

اختلاف در مورد مواضع هیئت مدیره به مرحله بعد منتقل می شود

انتصاب مرد SPD ، Volker Härtig برای تأمین مسکن ، ائتلاف را تقسیم می کند. ابتکارات مستاجر از اعتراض خبر می دهد.


پرسنل بحث برانگیز: مرد SPD ، فولکر هرتیگ ، از سناتور مالی ماتیاس کولاتز تا عضو دوم هیئت مدیره

پرسنل بحث برانگیز: مرد SPD ، فولکر هرتیگ ، توسط سناتور امور مالی ماتیاس کولاتز ، به عضویت دوم هیئت مدیره Housing Supply Berlin – موسسه حقوق عمومی منصوب شد.

عکس: کریستین هان

برلین از آنجایی که سناتور مالی ماتیاس کولاک (SPD) اندکی قبل از کریسمس ، ولکر هرتیگ را به عنوان عضو هیئت مدیره جدید Housing Supply Berlin – موسسه حقوقی عمومی (WVB) معرفی کرد ، صلح ائتلاف بین SPD از یک سو و چپ و سبزها از طرف دیگر بیشتر است از منحنی همانطور که کاترین دیتل ، سخنگوی سناتور توسعه شهری سباستین شله (سمت چپ) به برلینر مورگن پست گفت ، هرتیگ ، عضو SPD ، از اول ژانویه کار خود را آغاز کرد ، سنا از روز سه شنبه کار خود را از سر می گیرد. دیتل در توجیه گفت: “مواضع مختلف قانونی بین دو دولت سنا وجود دارد ،” چه کسی مجاز است که کسی را بفرستد؟ “اختلاف نظر در جهت سیاست های مسکن

در حقیقت ، این سوال که چه کسی جانشین ایان کونرت خواهد شد ، که در اواخر این ماه به عنوان یکی از دو عضو هیئت مدیره WVB جدا می شود ، چیزی فراتر از موقعیت قانونی متفاوت است. کوچنرت با همکاری مشترک همه پرسی اجاره در برلین ، که منجر به ساخت WVB در سال 2016 شد. این نهاد ، که بخشی از وزارت توسعه شهری سنا است ، وظیفه نظارت بر شش شرکت مسکن دولتی برلین و تهیه دستورالعمل های سیاست را دارد.از طرف دیگر ، برنامه ریز شهری و توسعه دهنده پروژه واکر هرتیگ ، توسط چپ ها و سبزها به عنوان “نماینده لابی املاک و مخالف آشکار سیاست رانت اجتماعی و ابتکارات مستاجر” دیده می شود ، همانطور که کانان بایرام ، نماینده سبزها نوشت. همچنین فراموش نشدنی است ، به ویژه در میان چپ ها ، هرتیگ در سال 2018 رای گیری در مورد اینکه آیا پیشینی Scheel ، کاترین لمپسچر (چپ) ، باید اخراج شود ، به دلیل اینکه ساختمان جدید را پیش نمی برد ، فراموش نشد. علاوه بر این ، مرد 64 ساله بارها از رانت قرمز-قرمز-سبز انتقاد کرده است.از دیدگاه کاملاً رسمی ، س quiteال کاملاً ساده است: هیئت مدیره WVB از دو عضو تشکیل شده است. هر بخش مالی سنا و سنا برای توسعه شهری و مسکن یک عضو تعیین می کنند. به پیشنهاد اداره توسعه شهری ، این وظیفه در ماه مه سال 2020 به اولریکه هامان محول شد. همانند كونرت ، هامان یكی از مبتكران تصمیم گیری در مورد رانت عمومی بود و اخیراً به عنوان یك دانشمند سیاسی و اجتماعی در دانشگاه هومبولت تحقیق درباره مسكن و مهاجرت را انجام داد. .

سخنگوی شیل دیتل گفت: “البته ، سناتور مالی حق دارد پیشنهادهایی را ارائه دهد.” این مسئله مطرح نیست که Härtig از نظر فنی مناسب است یا خیر ، بلکه به طور رسمی وظیفه مدیریت مالی این است که قراردادی را به هیئت مدیره WVB بدهد. WVB در نهایت یک ارگان تابعه از مدیریت توسعه شهری است. دیتل می گوید: “به همین دلیل ما باید با کشورهای خارج قرارداد ببندیم.” این موقعیت در حال حاضر به طور قانونی در حال بررسی است. تاکنون اداره توسعه شهری یادداشت انتخاب یا نامه ای برای ارسال دریافت نکرده است.

منتقدان هرتیگ را نماینده “جناح خاص” می دانند

این واقعیت که چپ و سبزها با شخصیت Härtig دست و پنجه نرم می کنند ، اساساً به این دلیل است که Härtig با ابتکارات متعدد اجاره و توسعه شهری در شهر کار خوبی ندارد. برعکس: شما هرتیگ را نماینده “جناح خاص” می دانید ، همانطور که در نامه اعتراضی اتحاد خوانده می شود – زیرا او به اقدامات نظارتی مانند سقف اجاره اعتماد نمی کند ، بلکه به گسترش سهام مسکن از طریق ساخت و سازهای جدید در برابر افزایش اجاره بها اعتماد می کند.

به همین دلیل روز دوشنبه اتحاد در مقابل Rotes Rathaus “اقدام اعتصابی” را اعلام کرد. آنها برای اینکه Volker Härtig را از میان اعضای هیئت نظارت خارج کنند ، آنها آن را “توهین به قانون مسکن (WoVG)” می دانند ، که آنها برای برلینی ها برنده شده اند “. کارمندان به طور یکپارچه اظهارات رئیس SPD برلین ، فرانچسکا گیفی و رائد صالح را دنبال می کنند ، “که رهبری SPD با آن حرکت به سمت سیاست توسعه شهری سود مدار انجام داده است. SPD به وضوح می خواهد با سرمایه گذاران سود محور امتیاز کسب کند.” در یک وب سایت ویژه ایجاد شده می گوید “Why-spd.de”.

تاکنون اداره مالی تحت تأثیر انتقادها قرار نگرفته است. سخنگوی Eva Henkel گفت: انتشار Volker Härtig قبل از یک فرآیند انتخاب بود. بعلاوه ، اداره توسعه شهر فاقد حق وتو است. آنچه سناتور امور مالی در دسامبر گفت همچنان به کار می رود: “قابل توجه است که منتقدان – در صورت وجود – فقط در مورد ساختمانهای جدید منفی هستند.” برلین فقط از طریق ساخت وسازهای عظیم جدید از کمبود مسکن خلاص خواهد شد و برلین نیز با محدودیت اجاره در ساخت و سازهای گسترده گسترده شرکت خواهد کرد.

وقتی روز جمعه از او س askedال شد ، فولکر هرتیگ حاضر نشد در مورد بحث درباره خودش اظهار نظری کند.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *