اجاره در برلین: مالیات CO2 برای مستاجران سالانه 88 یورو هزینه دارد

[ad_1]

انتقال انرژی

هزینه CO2 برای مستاجران در برلین سالانه حداکثر 88 یورو هزینه دارد

انجمن مستاجران برلین خواستار تغییر در حسابداری است و در مورد “مزخرفات در زمینه سیاست های آب و هوایی” صحبت می کند.


بسیاری از مالکان در حال حاضر پول زیادی دارند

Axel Gedashko ، رئیس GdW ، گفت: بسیاری از مالکان در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی در “بازسازی شدید” انجام داده اند. بنابراین ، آنها مجبور نیستند خودشان هزینه مالیات CO2 را بپردازند.

برلین از ابتدای سال جاری ، به اصطلاح مالیات CO2 برای سوخت های فسیلی مانند گاز و نفت در نظر گرفته شده است. در ساختمانهای مسکونی اجاره ای ، طبق مقررات جاری ، فقط باید توسط مستاجر پرداخت شود. از آنجا که مالیات در سالهای آینده به شدت افزایش می یابد – از ابتدا 25 یورو در هر تن CO2 به تدریج به 55 یورو در سال 2025 – مستاجرین قطعاً این را در اوراق بهادار خود احساس خواهند کرد.برای مدیر عامل Berliner Mieterverein (BMV) ، Rainer Wilde ، این “مزخرف درباره سیاست های آب و هوایی است ، که مستاجران باید هزینه های آن را پرداخت کنند.” بنابراین ، موجرها انگیزه ای برای سرمایه گذاری برای صرفه جویی در مصرف انرژی نخواهند داشت.طبق BMV ، هزینه های گرمایش به دلیل قیمت CO2 در سال 2021 7.9 سنت در هر لیتر یا 0.6 سنت در هر کیلووات ساعت افزایش می یابد. بدین معنی که در برلین تبدیل شده است ، این بدان معناست که مستاجران در یک آپارتمان با گرمایش گاز باید در سال 2021 به طور متوسط ​​52.66 یورو بیشتر بپردازند ، و مستاجر در یک آپارتمان با گرمایش نفت حتی 88.20 یورو.اجاره در برلین – همچنین بخوانید:

695،000 مستاجر خانگی با گاز یا روغن گرم می شوند

به عنوان مبنای محاسبه ، انجمن مستاجران پارامترهای انرژی را برای برلین تعیین کرد که توسط Techem تنظیم شده است. بر این اساس ، متوسط ​​مصرف سالانه انرژی برای گرمایش و آب گرم در سال 2018 ، 15.51 لیتر در متر مربع برای روغن گرمایش و 93/127 کیلووات ساعت برای گاز است. مساحت اصلی زندگی حدود 70 متر مربع است.

طبق سرشماری خرد سال 2018 ، 203،200 آپارتمان اجاره ای در برلین با روغن گرم می شوند و 492،000 آپارتمان اجاره ای از طریق گاز تأمین می شوند. وایلد انتقاد می کند: “این به معنای درآمد 43 میلیون یورویی برای دولت است ، بدون انگیزه برای صاحبان خانه ، به عنوان مثال ، برای بهبود سیستم گرمایش.” در سال 2025 ، حدود 85 میلیون یورو خواهد بود.

نماینده مستاجر ادامه داد: “رفع خسارت قبلاً از طریق جبران خسارت مسکن فقط یک قطره در اقیانوس است ، زیرا فقط چند خانوار از این حمایت برخوردار می شوند.” بنابراین BMV از دولت فدرال می خواهد تا دستورالعمل هزینه های عملیاتی را بلافاصله اصلاح کند و بار قیمت گذاری CO2 را به مالکان تحمیل کند.

انجمن صنایع مسکن این درخواست را رد کرد

همانطور که انتظار می رفت ، انجمن چتر صنعت مسکن GdW در مورد این موضوع چیزی نمی اندیشد: “اکسل گداشکو ، رئیس GdW گفت:” خواسته های یک جانبه برای انتقال کامل قیمت کامل CO2 به صاحبخانه ، پوپولیسم مضر است. تنها در صورتي كه توزيع هزينه ها بسته به شرايط انرژي ساختمان متفاوت باشد ، اثر واقعي مديريت قيمت CO2 در بخش ساخت و ساز وجود دارد.

گداشكو خواستار اینكه “در ساختمانهای با مصرف انرژی ، كه صاحبان خانه قبلاً مبالغ هنگفتی سرمایه گذاری كرده اند – خصوصاً ساختمانهای مسكونی با كلاسهای كارآیی از A + به C – مصرف كنندگان باید قیمت CO2 را بپردازند.” در این ساختمان ها ، انرژی مورد نیاز به دلیل نوسازی بسیار کم است به طوری که مصرف فردی انرژی گرمایی توسط مصرف کننده در آپارتمان مربوطه تأثیر بسزایی دارد.

طبق وزارتخانه های محیط زیست ، دادگستری و دارایی به رهبری SPD ، که موجر را ملزم می کند حداقل 50 درصد از هزینه های CO2 را تصویب کند ، شرکت های مسکن اکنون 40 درصد منابع مالی مورد نیاز خود را ندارند.


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *