اثرات همه گیری کرونر تورم را در سال 2020 کاهش می دهد.

[ad_1]

سرویس آمار فدرال

اثرات همه گیری کرونر تورم را در سال 2020 کاهش می دهد.

کاهش شدید قیمت انرژی و کاهش موقتی مالیات بر ارزش افزوده بار بودجه های مصرف کننده در سال 2020 را کاهش می دهد. تورم به اندازه چهار سال پیش پایین است.

به روز شده: 19.01.2021 ، 10:41 ساعت


آخرین باری که تورم کمتر بود ، بحران مالی و اقتصادی جهانی در سال 2009 بود.

آخرین باری که تورم کمتر بود ، بحران مالی و اقتصادی جهانی در سال 2009 بود.

عکس: dpa

ویسبادن افزایش قیمت های مصرف کننده در آلمان در سال 2020 در بحران تاج به طور قابل توجهی تضعیف شد. طبق اعلام اداره آمار فدرال ، کاهش شدید قیمت انرژی و کاهش موقتی مالیات بر ارزش افزوده تورم را به طور متوسط ​​به 0.5 درصد رسانده است.

این پایین ترین سطح از سال 2016 و همچنین 0.5 درصد بود. آخرین نرخ حتی در بحران مالی و اقتصادی جهانی در سال 2009 (به علاوه 0.3٪) اندازه گیری شد. برای مقایسه: میانگین نرخ تورم برای سال 2019 1.4 درصد است.

در دسامبر ، قیمت های مصرف کننده 0.3 درصد کمتر از سطح ماه مشابه سال قبل بود. تورم برای پنجمین بار در سال 2020 منفی بود. در مقایسه با نوامبر ، قیمت های مصرف کننده 0.5 rose افزایش یافت. به این ترتیب ، مقامات ویسبادن داده های اولیه را تأیید کردند.

با بحران کرونا و رکود اقتصادی جهانی ، قیمت نفت خام در بازارهای جهانی به شدت سقوط کرده و بر قیمت انرژی تأثیرگذار است. از ژوئیه تا پایان سال 2020 ، نرخ مالیات بر ارزش افزوده کمتری در آلمان اعمال می شود. با این کار ، دولت فدرال خواستار افزایش مصرف به عنوان یک ستون مهم اقتصاد در بحران کرونا شد.

محصولات انرژی به طور متوسط ​​4.8٪ ارزان تر از سال 2019 بود. مصرف کنندگان مجبور شدند هزینه قابل توجهی کمتری برای روغن گرمایش منفی (منفی 25.9 درصد) و سوخت (منفی 9.9 درصد) بپردازند. از طرف دیگر ، برق 3.0 درصد افزایش یافت. با احتساب قیمت های انرژی ، تورم سالانه در سال 2020 1.1 درصد خواهد بود.

سال گذشته ، مصرف کنندگان مجبور شدند برای خرید مواد غذایی بیشتر تحقیق کنند. طبق اطلاعات ، آنها 2.4 درصد گران تر از متوسط ​​بودند. به طور خاص ، قیمت میوه (به علاوه 7.1 درصد) و گوشت و فرآورده های گوشتی (به علاوه 6.1 درصد) به شدت افزایش یافت. در طول سال اما افزایش قیمت مواد غذایی با کاهش مالیات بر ارزش افزوده ضعیف شد.

اجاره سرما 1.4 درصد افزایش یافت. این به ویژه از نظر بودجه ای تأثیر زیادی دارد ، زیرا خانوارهای خصوصی بخش عمده ای از هزینه های مصرفی خود را برای خرید مسکن خرج می کنند. مصرف کنندگان همچنین مجبور شدند برای مراجعه به آرایشگاه یا کارگاه اتومبیل هزینه بیشتری بپردازند. مقامات گفتند که یکی از دلایل این امر می تواند هزینه اضافی اقدامات بهداشتی برای جلوگیری از عفونت های کرونر باشد.

کاهش یا حتی نرخ تورم منفی معمولاً زنگ خطری برای مقامات پولی است. بانک مرکزی اروپا با 19 کشور خود در نظر دارد که نرخ تورم متوسط ​​سالانه کمی کمتر از 2.0 درصد برای منطقه یورو باشد. طبق گفته مقامات پولی ، این به دور از صفر است. مدت هاست که بانک مرکزی اروپا علی رغم سیاست نرخ بهره صفر و اشباع بیش از حد پول ، نتوانسته نرخ هدف خود را برآورده کند. طبق برآورد اولیه آژانس آماری Eurostat ، در ماه دسامبر نرخ تورم سالانه در منطقه یورو منفی 0.3 درصد بود.

© dpa-infocom ، dpa: 210119-99-80757 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *