اتریش محاصره را تا 7 فوریه تمدید می کند

[ad_1]

به دلیل جهش در ویروس

اتریش محاصره را تا 7 فوریه تمدید می کند

تاج همه گیر همچنان به شدت بر اتریش تأثیر می گذارد. فروشگاه ها و رستوران ها مدت بیشتری بسته می مانند. صدراعظم كورز نوید یک تابستان عادی را به مردم می دهد.

به روز شده: 17 ژانویه 2021 ، ساعت 5:06 بعد از ظهر


صدراعظم فدرال اتریش سباستین کورز در وین.

صدراعظم فدرال اتریش سباستین کورز در وین.

عکس: dpa

وین اتریش محاصره تاج را تا 7 فوریه تمدید می کند. صدراعظم فدرال سباستین کورز این مطلب را روز یکشنبه در وین توجیه کرد و گفت جهش های مسری ویروس نیز به اتریش رسیده است. دوباره اوضاع به طرز چشمگیری وخیم شده است.هدف از این کار بازگشایی مغازه ها و موزه ها تحت تدابیر شدید امنیتی پس از تمدید دو هفته است. سپس باید به شرکت های خدماتی مانند آرایشگاه ها اجازه کار دوباره داده شود.

کورز افزود ، با این حال ، عفونت های جدید گزارش شده روزانه باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد. تا آن زمان ، محدودیت های خروج نیز مانند مدارس آموزش از راه دور برقرار بود. پس از محاصره ، برنامه بازگشایی مدرسه به صورت شیفتی است. پیست های اسکی و پیست های یخی هنوز باز هستند.

در ابتدا امداد رسانی برای 25 ژانویه برنامه ریزی شده بود. با توجه به جهش ویروس جدید کشف شده در انگلستان ، کارشناسان هشدار دادند که خیلی زود باز نشود. نوع ویروس عفونی B.1.1.7 بر اساس یافته های اولیه در اتریش نسبتاً گسترده است. رودلف انشوبر ، وزیر بهداشت ، گفت: در ده هفته آینده ، ویروس به بسیاری از اتریشی ها احتیاج دارد. “این سخت ترین قسمت همه گیری خواهد بود.”

تقریباً سه هفته پس از شروع آخرین بلوک سخت ، تعداد عفونتهای جدید در روز یکشنبه 1267 است. فراوانی هفت روزه – تعداد عفونتهای جدید در هر 100000 نفر – اخیراً برابر با 130 تا 150 بوده است. در آلمان ، این تعداد 136 نفر بود. روز یکشنبه ، Kurz گفت به عنوان یک مقدار هدف ، که در پایان بلوک باید فقط 600 تا 700 عفونت جدید در روز وجود داشته باشد – یک فرکانس حدود 50.

از ابتدای شیوع همه گیر ، بیش از 7000 نفر در اتریش با تقریباً نه میلیون نفر در اثر Covid-19 جان خود را از دست داده اند. با این حال ، به طور خلاصه ، او متقاعد شد که واکسیناسیون در تابستان به زندگی عادی برمی گردد.

فاصله مطمئنی که مردم در اتریش باید رعایت کنند از یک به دو متر افزایش یافته است. در آینده – همانند بایرن – ماسک FFP2 باید در مغازه ها و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود. ماسک ها باید به صورت رایگان در اختیار گروه های کم درآمد قرار گیرند. دولت همچنین از شرکت ها خواسته است تا در صورت امکان به کارمندان اجازه دهند از خانه کار کنند. با این حال ، هیچ تعهدی برای کار در خانه وجود ندارد – همانطور که کارشناسان اصرار دارند.

Kurz گفت ، در اواسط ماه فوریه ، برای ارزیابی مجدد وضعیت رستوران ها ، هتل ها و برگزارکنندگان برنامه ریزی شده بود. افتتاح از اوایل ماه مارس امکان پذیر است. وزارت دارایی اعلام کرده است که از کارآفرینان آسیب دیده از محاصره تا پایان همه گیر حمایت مالی می کند.

واکنش مخالفان متفاوت بود. رئیس حزب سوسیال دموکرات SPÖ ، پاملا رندی-واگنر ، از این تمدید استقبال کرد. “تعداد عفونت ها بسیار زیاد است و جهش ها یک تسریع کننده قدرتمند برای گسترش ویروس هستند.” لیبرال نئوس همچنین از این مقررات پشتیبانی می کند. با این حال ، انتقاداتی از استراتژی واکسیناسیون وجود دارد. از طرف دیگر ، نوربرت هوفر ، رئیس جناح راست FPÖ ، “ناامید” و “عصبانی” بود. مردم دیگر این را نمی فهمند و به طور فزاینده ای “نافرمانی مدنی” را نشان می دهند.

اعلام اقدامات جدید یک روز پس از تظاهرات گسترده ضد تاجگذاری در وین ، با حضور حدود 10 هزار نفر انجام شد. طبق گفته پلیس ، قوانین فاصله و الزامات ماسک تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. در مجموع 23 دستگیری انجام شد. علاوه بر این ، بیش از 300 گزارش ساخته شده است.

© dpa-infocom ، dpa: 210117-99-58605 / 5


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *