اتحادیه می خواهد مکانیزمی اضطراری برای آماده سازی برای انتخابات ایجاد کند

[ad_1]

دستورالعمل

اتحادیه می خواهد مکانیزمی اضطراری برای آماده سازی برای انتخابات ایجاد کند

با نزدیک شدن به انتخابات فدرال ، اما همه گیری تاج اجازه جلسات احزاب را نمی دهد چه باید کرد؟ به عنوان مثال ، برای تهیه لیست های انتخاباتی. بوندستاگ پیش از این این را پیش بینی کرده بود. طبق خواست اتحادیه ، اکنون باید این اتحادیه لازم الاجرا شود.

به روز شده: 01/12/2021 ، 19:38


در 26 سپتامبر 2021 ، بوندستاگ جدید انتخاب می شود.

در 26 سپتامبر 2021 ، بوندستاگ جدید انتخاب می شود.

عکس: dpa

برلین با توجه به تعداد زیادی از عفونت های کرونر ، گروه پارلمانی اتحادیه می خواهد سازوکار اضطراری را برای آماده سازی برای انتخابات فدرال 26 سپتامبر فعال کند.الكساندر دوبریند ، رهبر گروه منطقه ای HSS در برلین گفت: از آنجا كه در ماه های آینده هیچ پیشرفت بیشتری در مورد همه گیری نمی توان پیش بینی كرد ، این مسئله “حصول اطمینان از تجمع امن برای همه احزاب” است.

بوندستاگ پیش از این تصمیم گرفته بود که قانون انتخابات فدرال را در اکتبر گذشته تغییر دهد. تا پیش از این ، نامزدها باید در جلسات ذکر می شدند. وزیر داخله فدرال اکنون می تواند با دستورالعمل اجازه انحراف از این مقررات را فراهم کند تا نامزدها بدون جلسه – به صورت الکترونیکی و با رای گیری پستی معرفی شوند. این برای بلایای طبیعی یا موارد مشابه فورس ماژور در نظر گرفته شده است.

برای این منظور ، بوندستاگ ابتدا باید تعیین کند که چنین جلساتی به دلیل وضعیت همه گیر ، کاملاً یا تا حدی غیرممکن است. وزیر کشور فدرال ، هورست سیهوفر می تواند مصوبه ای را تهیه کند که بوندستاگ سپس باید آن را تصویب کند.

در آن زمان ، FDP ، سبزها ، چپ و AfD این تغییر در قانون را کاملاً رد کردند ، زیرا احتمال انحراف از قانون انتخابات را برای همیشه در نظر گرفته بود. اکنون دوبریند تأکید کرد که این یک مکانیسم نظارتی نیست ، بلکه “یک شبکه ایمنی برای بیماری های همه گیر محلی دشوار” است. بعلاوه ، جلسات حزب هنوز با حضور اعضا امکان پذیر بود.

سیگنالهای تأیید از طرف گروه پارلمانی FDP آمده است ، اما تحت شرایطی است. مارکو بوشمن ، مدیرعامل اول پارلمان ، از حزب دموکراتیک دموکراتیک گفت: “همه احزاب دموکراتیک باید به این واقعیت علاقه مند باشند که نامزدهای انتخابات فدرال نیز می توانند به صورت همه گیر برگزار شوند.” سازوکار قانونی اضطراری در اینجا به وزارت کشور فدرال اختیار خوبی می دهد. “فقط در صورت استفاده مسئولانه از این موضوع ، پارلمان می تواند سازوکار اضطراری را مجاز کند.”

اولین مدیر عامل پارلمانی گروه پارلمانی سبزها ، بریتا هاسلمن ، به dpa گفت: “احزاب فوراً به یک چارچوب مشخص و اطمینان قانونی در مورد چگونگی برگزاری نامزدهای صورت فلکی در صورت بروز همه گیر شدن تاج ، نیاز دارند.” سبزها آماده هستند تا در این مورد با گروه های دیگر صحبت کنند. “آنچه در حال حاضر مورد نیاز است اجرای قانونی و ایمن است.”

استفان براندر ، مشاور حقوقی فراکسیون در بوندستاگ گفت: “ما ، به عنوان AfD ، مشارکت اعضا را بسیار مهم می دانیم و بنابراین با رای بعدی با رای مخالف یک قالب دیجیتالی هستیم.” وی افزود: “ما لیست نامزدها را جذب نمی کنیم ، بلکه برای هر مکان سخت می جنگیم.” بعلاوه ، شرایط به گونه ای نیست که اصولاً وقایع رو در رو اتفاق نیفتد. براندر گفت: “ما هیچ مدرکی دال بر اینکه کنفرانس حزب فدرال ما در کالکار باعث ایجاد عفونت شده باشد ، نداریم.”

© dpa-infocom ، dpa: 210112-99-998585 / 4


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *