آیا واقعاً کسانی که از تاج بهبود یافته اند فقط برای شش ماه محافظت می شوند؟

[ad_1]

پاندمی

آیا واقعاً کسانی که از تاج بهبود یافته اند فقط برای شش ماه محافظت می شوند؟


بر

قانون “2G” به افرادی که واکسینه شده اند یا بهبود یافته اند اجازه می دهد وارد رستوران شوند.

عکس: dpa

“2G” به این معنی است که در زمان تاج ، فقط کسانی که واکسینه شده و بهبود یافته اند در رستوران پذیرفته می شوند. برای کسانی که بهبود یافته اند ، این قرعه کشی شش ماه پس از اثبات عفونت به پایان می رسد. آیا این توجیه دارد؟

برلین. چه مسافرت کنید و چه غذا بخورید: کسانی که از تاج بهبود یافته اند از آزادی یکسانی برخوردارند که کاملاً واکسینه شده اند – اما فقط تا شش ماه پس از عفونت. سپس زمان آزمایش یا واکسیناسیون فرا می رسد. آیا این اصطلاح واقعاً مفید و ضروری است؟


سباستین اولبرت ، سرپرست واکسن ها و مدل های عفونی در موسسه سلول درمانی و ایمونولوژی Fraunhofer در لایپزیگ می گوید: نه. این قانون شش ماهه اکنون هیچ پایه علمی ندارد ».

انجمن ویروس شناسی به تازگی بیانیه ای منتشر کرده است که در آن آمده است: “مدت اثبات شده حفاظت پس از عفونت Sars-CoV-2 حداقل یک سال است.” از نظر ایمونولوژیکی ، می توان دوره حفاظت طولانی تری را پذیرفت. با این حال ، این هنوز توسط مطالعات اثبات نشده است ، زیرا Sars-CoV-2 به مدت طولانی وجود نداشته است.

مهلت شش ماهه به طور کلی چگونه تعیین شد؟ توماس مرتنز ، رئیس کمیته دائمی واکسیناسیون (استیکو) توضیح می دهد که اطلاعات موجود در آن زمان حدود 8 ماه محافظت شده است. شش ماه به معنی حاشیه ایمنی دو ماهه است.

برای اولبرت ، شش ماه اکنون بسیار کم است. با Sars-CoV-2 ، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد کسانی که بهبود یافته اند اغلب حتی یک سال پس از عفونت هنوز به خوبی محافظت می شوند ، حتی در برابر گونه هایی مانند دلتا. در مورد افراد واکسینه شده ، این را نمی توان گفت ، زیرا مطالعات هنوز به اندازه کافی طول نکشیده است. با این وجود ، بسیاری از واکسن ها معمولاً “در بهترین حالت به ایمنی در برابر عفونت قبلی” دست می یابند.

کارستن وکل ، دبیرکل انجمن ایمنی شناسی آلمان (DGfI) ، می گوید حفاظت از افرادی که بهبود یافته اند به مرور زمان به اندازه افرادی که واکسینه شده اند کاهش نمی یابد. بنابراین وکل به وضعیت تقریباً 4 میلیون بهبود یافته در آلمان فکر می کند: “شش ماه برآورد بود ، امروز این دوره قابل تمدید است.”

گواهی واکسیناسیون دیجیتالی یک فرد کاملاً واکسینه شده در ابتدا به مدت دوازده ماه معتبر است و بنابراین دو برابر وضعیت دوره نقاهت است. سپس گواهی باید تمدید شود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این نیاز به واکسیناسیون تقویت کننده و در نتیجه ورود اضافی در کارت واکسیناسیون دارد یا خیر. کسانی که اکنون بهبود یافته اند ، باید هر شش ماه یکبار واکسینه شوند تا مجدداً دارای تاییدیه محافظت شده تلقی شوند.

اولبرت توضیح می دهد که پاسخ ایمنی ناشی از عفونت “برای تحریک حافظه ایمنی طولانی مدت است.” در مورد نوع جدید ویروس کرونا ، ابتدا تصور می شد که این عفونت محافظت طولانی مدت موثری نخواهد گذاشت. اما این در حال حاضر منسوخ شده است. برای اولبرت ، این به طور خاص به این معنی است: “اگر کسانی که بهبود یافته اند حداقل به همان اندازه محافظت شده باشند ، نمی توانند – بر خلاف کسانی که واکسینه شده اند – پس از شش ماه دوباره تحت درمان قرار گیرند ، گویی هرگز ویروس را ندیده اند.”

انجمن ویروس شناسی همچنین توصیه می کند دوره ای که طی آن افرادی که از محدودیت های تاج بهبود یافته اند تحت واکسیناسیون قرار گیرند ، تا دوازده ماه پس از عفونت تمدید شود.

به گفته واتزل ، عفونی که از بین رفته است در ابتدا با حدود 80 درصد از عود بیماری جلوگیری می کند. این بدان معناست که به گفته ایمونولوژیست ، حفاظت به طور متوسط ​​شبیه واکسیناسیون است ، اما احتمالاً کاملاً متغیر است. به این معنا که برخی از افرادی که این بیماری را پشت سر گذاشته اند ، سطح آنتی بادی هایی مانند واکسیناسیون نشان می دهند. اما این نیز اتفاق می افتد که کسانی که بهبود یافته اند آنتی بادی های قابل تشخیص کمی دارند یا اصلا ندارند. با این حال ، به گفته Watzl ، آنها می توانند توسط سلول های T از عفونت شدید کرونر محافظت شوند – به عنوان مثال. سلول های حافظه

واتزل توصیه می کند که از نظر ایمنی ، از نظر ایمونولوژیکی ، بهتر است کسانی که بهبود یافته اند بعد از یک دوره زمانی خاص واکسینه شوند. مرتنز توضیح می دهد که استیکو در حال تمدید این مدت برای شش ماه است. از آنجا که عفونت به عنوان اولین دوز واکسن عمل می کند ، بعداً فقط یک دوز مورد نیاز است. واتزل: “پس شما حفاظت بسیار خوبی دارید.” اولبرت همچنین تصریح کرد: من با واکسیناسیون دوره نقاهت مخالف نیستم ، شما فقط باید در زمان تجدید نظر کنید.

هنوز هیچ توصیه ای برای واکسیناسیون برای کودکان زیر 12 سال وجود ندارد. در مورد کسانی که بهبود یافته اند ، این امر در مورد کسانی که بهبود یافته اند نیز صادق است ، که این تساوی برای کسانی که کاملاً واکسینه شده اند در شش ماه به پایان می رسد. به طور کلی ، برای واتزل ، “اگر بتوانیم مصونیت را اندازه گیری کنیم” بهتر است. اما آنها هنوز چندان دور نیستند.

موسسه روبرت کخ (RKI) دوره ای را که در آن آنتی بادی ها و سلول های حافظه سیستم ایمنی را می توان در افراد بهبود یافته تشخیص داد ، حداقل “شش تا هشت ماه پس از شروع علائم” ارزیابی می کند. RKI همچنین به توصیه های استیکو اشاره کرد که اطلاعات موجود در حال حاضر اثر محافظتی را حداقل تا شش تا ده ماه پس از تایید عفونت علامتی Sars-CoV-2 نشان می دهد.

مطالعه ای که در مجله نیچر منتشر شد ، حتی به این نتیجه رسید که بیماران مبتلا به کووید -19 که پس از بیماری واکسینه نشده بودند ، حتی پس از دوازده ماه ، پاسخ آنتی بادی پایدار به کروناویروس داشتند. پس از این تجزیه و تحلیل ، کسانی که بهبود یافته اند و همچنین واکسینه شده اند از حمایت ویژه ای برخوردار می شوند. بنابراین ، آنتی بادی ها و سلول های حافظه شما سطح بالایی از حفاظت را در برابر انواع ویروسی موجود در گردش ارائه می دهند ، حتی اگر واکسن با آنها سازگار نباشد.

© dpa-infocom ، dpa: 210926-99-362185 / 3


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *