آیا شرکت ها برای مبارزه با کرونا باید کارهای بیشتری انجام دهند؟

[ad_1]

هشدار عفونت

آیا شرکت ها برای مبارزه با کرونا باید کارهای بیشتری انجام دهند؟

هیچ اجتماع بزرگ خانوادگی ، هیچ باشگاه ورزشی ، هیچ مدرسه ای وجود ندارد: محاصره به شدت اوقات فراغت مردم و بخش آموزش را محدود می کند. اما کار بعضی اوقات تقریباً روزمره است. خواستار قوانین سختگیرانه تری می شود.

به روز شده: 01/10/2021 ، 17:11


فقط چند اتاق در یک ساختمان اداری روشن شده است.

فقط چند اتاق در یک ساختمان اداری روشن شده است.

عکس: dpa

برلین در مسدود کردن توسعه ، بحث در مورد مسئولیت اقتصاد در مبارزه با ویروس کرونا در حال افزایش است.

کاترین گورینگ-اكارد ، رهبر گروه پارلمان سبز ، با توجه به تعداد زیاد عفونت ها و ظهور جهش ویروسی ، خواستار تمركز بیشتر بر اقتصاد در جهت مقابله با بیماری همه گیر شده است. گورینگ-اكارد به Tagesspiegel (یكشنبه) گفت: “میلیون ها كارمند هر روز با عفونت تهدید می شوند زیرا اقدامات امنیتی در شركت ها در صورت عدم نیاز به حضور کافی نیست یا خطرات سفر با وسایل حمل و نقل عمومی در نظر گرفته نمی شود.”

دولت های فدرال و ایالت اقدامات سختگیرانه ای در خرده فروشی ، فرهنگ و مدارس انجام داده اند. با این حال ، برای مناطق وسیعی از اقتصاد ، به سختی هیچ قانون اجباری وجود دارد. این قابل درک و غیرمسئولانه است. این سیاستمدار گفت: “در مبارزه با ویروس ، اقتصاد و دنیای کار در کانون توجه است.” اخیراً ، نخست وزیر تورینگن ، بودو راملوف از این واقعیت انتقاد کرد که برخی از بخشهای اقتصاد ممکن است وانمود کنند که هیچ اتفاقی نمی افتد.

کارفرمایان با این مخالفت می کنند. رئیس جمهور کارفرما ، راینر دولگر ، از Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung ، گفت: “ما باید مردم را زنده نگه داریم و به بهترین وجهی که می توانیم از همه گیری ها کار کنیم. فقط با ارزش افزوده می توانیم سیستم های اجتماعی خود را که در حال حاضر برای همه فراهم است زنده نگه داریم.” “FAS”). دولت باید حفظ شود ، از ورشکستگی باید اجتناب شود. دالگر گفت: “شما نمی توانید همه مشاغل را تعطیل کنید.”

نحوه برخورد شرکت ها با دفتر داخلی همچنان بحث برانگیز است. در لایحه وزیر کار هوبرتوس هایل (SPD) پیش بینی شده است که به کارمندان باید حق بحث در مورد تمایل به کار منظم با کارفرمایان داده شود. حق کار پیش بینی شده برای کار در خانه دیگر برنامه ریزی نشده است – اتحادیه مخالف آن است. دولتهای فدرال و ایالتی فقط “فوراً” از كارفرمایان خواسته اند كه فرصتهای سخاوتمندانه دفتر خانه ایجاد كنند. بحثی با عنوان #MachtBueroszu در توییتر آغاز شده است. مصرف کنندگان از زندگی روزمره خود در مورد حضورشان می گویند و علی رغم تعداد زیادی از عفونت های جدید کرونر ، مجبورند با مترو به مطب بروند.

فرانک ورنکه رئیس وردی به مجله استرن گفت: دولت فدرال باید مقررات لازم را ایجاد کند. شرکت ها ملزم هستند اطمینان حاصل کنند که محافظت در برابر عفونت ها تا حد ممکن مثر است. در مرحله کنونی همه گیری ، این شامل کار در خانه “هر کجا که امکان پذیر باشد” است. با این حال ، رهبر اتحادیه نسبت به اجبار کارگران به کار در خانه هشدار داد. “بسیاری از افرادی که در حال کار هستند مجبورند خیلی بداهه نوازی کنند ، شاید حتی فضای کافی برای میز کار ندارند.”

ورنکه گفت ، بیشتر شرکت ها ، در صورت امکان ، به کار با تلفن همراه روی آورده اند. اما همچنین “برخی از کارفرمایان هستند که در برابر کارمندان خود پاسخگو نیستند”. گورینگ-ایكارد خواستار استفاده از مجازاتها در صورت تردید است. او به FAS گفت: وقتی کارفرمایان نامعقول هستند و بدون دلیل خواستار حضور در شغل می شوند ، “باید جریمه ها تحت فشار قرار بگیرند.” دولت فدرال مسئولیت و ظرفیت قانونی مشخصی برای صدور قوانین سراسری دارد.

با این حال ، در بسیاری از مناطق ، دفتر کار در خانه حتی مانند خرده فروشی مواد غذایی ، مراقبت ها و کارخانه ها امکان پذیر نیست. رئیس موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان ، مارسل فراتزچر ، درصد افراد شاغل در آلمان را که نمی توانند از خانه کار کنند 60 درصد اعلام کرد.

رئیس کارفرما دولگر تأکید کرد که شرکت ها و کارمندان قبلاً به موفقیت های زیادی رسیده اند. وی به FAS گفت: “این شامل برنامه های همه گیری ، مقررات مختلف محافظت از داده های داخلی و داخلی و توافق نامه های چانه زنی جمعی بود.” وی از کارمندانی که در دفتر کار می کنند ، مشاهده می کند: “که پس از مدت طولانی در خانه دوست دارید به شرکت برگردید تا دوباره همکاران خود را ببینید – فقط از راه دور ، اما حداقل”.

همانطور که خواستار راهنمایی دقیق تر برای شرکت ها می شود ، برخی می خواهند به طور فعال در مبارزه با ویروس کمک کنند. سخنگوی دایملر گفت: “ما پزشکان و کادر پزشکی خود را برای حمایت از مراکز واکسیناسیون جامعه در مرحله اول واکسیناسیون ارائه می دهیم.” پیش از این اتومبیل واچ در این مورد گزارش داده بود. “ما خوشحالیم که تجربه چندین ساله خود را با واکسیناسیون جامع و زیرساخت های موجود در اسرع وقت ارائه می دهیم.”

© dpa-infocom ، dpa: 210110-99-960693 / 4

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *