آسمان خراش ها در سیتی وست: مالک کارشتت سیگنا به برنامه های کوادام پایبند است

[ad_1]

برنامه ریزی ساخت و ساز

صاحب Karstadt Signa به برنامه های کودم پایبند است

کمیته “مفهوم توسعه شهر غرب” را توصیه می کند. با توجه به پروژه ارائه شده ، هیچ شانسی برای سه برج کودام وجود ندارد.

برلین شرکت مادر Karstadt-Kaufhof Signa به نقشه های خود برای استقرار در Kurfürstendamm برلین پایبند است. در عوض نگهداری فروشگاه های بزرگ ، سنا قول داده بود كه به سیگنا اجازه دهد ساختمان های بلند را در آنجا بسازد. سخنگوی سیگنا روز پنجشنبه گفت: “همکاری با سنا تاکنون بسیار قابل اعتماد و قابل اعتماد بوده است.” “ما هنوز شک نداریم که سنا به قول خود عمل خواهد کرد و توافق نامه ها را در نامه قصد اجرا خواهد کرد.”روز چهارشنبه یک غافلگیری بزرگ در کمیته توسعه شهری مجلس نمایندگان در برلین رخ داد. برای برنامه های بالایی که توسط مالک اتریشی کارستاد رنه بنکو و شرکتش Signa در منطقه فروشگاه قدیمی کارستاد و خواص مجاور Kurfürstendamm 231 تهیه شده است ، هیچ آینده ای وجود ندارد و برلین باید بدون برج هایی که Signa می خواست ساخته شود برنامه ریزی کند آنجا.این حداقل از “مفهوم توسعه شهر غرب” مشخص است ، مدیر پروژه سنا ، Regula Luscher ، برای اولین بار پروژه خود را در جلسه استماع به اعضای کمیسیون ارائه داد. در مفهوم ساختمانهای بلندمرتبه موجود در آن ، اکنون پروژه ساخت و ساز Signa در منطقه ای برای “نگهداری و احراز صلاحیت گروههای شهری با ساختمانهای بلند مرتبه موجود واقع شده است (به نقشه مراجعه کنید) ، که سایر ساختمانهای بلندمرتبه در آن مستثنی هستند.City West: مفهوم آسمان خراش در پروژه


روی نمودار بزرگنمایی کنید

City West: Signa برج هایی با ارتفاع 120 تا 150 متر معرفی کرد

این واقعیت که مدیر ساختمان سنا دو تا سه برج بلند برنامه ریزی شده سیگنا را رد کرده است – حداقل 120 متر ارتفاع ، حداکثر 150 متر ارتفاع – چیز جدیدی نیست. شورای ساخت و ساز ، که وی ریاست آن را بر عهده دارد ، و باید به سرمایه گذاران در مورد پروژه های بزرگ ساختمانی مشاوره دهد ، قبلاً این برنامه ها را در سال 2018 رد کرده است. با این وجود ، در این میان ، سازش بوجود آمده است.

در یک نامه قصد توافق شده در آگوست سال 2020 ، سنا قرمز و قرمز و سیگنا توافق کردند که یک برنامه توسعه را تنظیم کنند. با انجام این کار ، می توان با در نظر گرفتن مدل بالا ، یک یا دو نقطه عالی در سایت ایجاد کرد. در مقابل ، سیگنا متعهد شد شعبه های Galeria Karstadt Kaufhof را در برلین حفظ کند.

آسمان خراش ها در برلین – همچنین بخوانید:


SPD برلین هنوز به ساختمانهای بلند باز است

اعضای کمیته با کمال تعجب واکنش نشان دادند که اکنون منطقه در هر دو طرف Kurfürstendamm باید از هرگونه برنامه ریزی بالاتر آزاد شود. دانیل بوخولز ، نماینده حزب SPD ، در پاسخ به این سوال که “برنامه های شما چگونه با اعلامیه امضا شده با سیگنا متناسب است؟” در هر صورت ، SPD در برابر رویدادهای بالا – خصوصاً در این مکان – بازتر است. بوخولتس گفت: برج های با ارتفاع بیش از 100 متر در غرب علیا و پنجره باغ وحش “یک در کاملاً مثال زدنی به شهر غرب کانتستراسه” را تشکیل داده اند. “من به خوبی می توانم چنین چیزی را برای Kurfürstendamm تصور کنم.”

طبق برنامه های ارائه شده ، اکنون مکانهای مرتفع و مناسب فقط در منطقه بین اورانیا و یوروپاسنتر ، از جمله بوداپست استراسه و در منطقه شمال و جنوب هرزاله نشان داده شده است. این امر نیز غافلگیرکننده بود ، خصوصاً از آنجا که بوداپست استراسه به عنوان یک سایت چند طبقه قبلاً هرگز ذکر نشده بود.

هر چیزی بیش از 35 متر “نقطه اوج” است

Regula Luscher از مفهوم ارائه شده دفاع کرد. لوشر با اشاره به مناطق برجسته با رنگ قرمز در طرح ساخت بلند سیتی وست گفت: “من به ساختمانهای بلند حساسیت ندارم ، بنابراین ما مدل بلند را ساختیم.” با این حال ، از نظر توسعه شهری ، منطقه Signa سطح بالایی مناسب برای برج ها نیست. وی گفت: “این یک تصمیم حرفه ای است ، نه یک تصمیم سیاسی.” تا کنون ، جدا از “حادثه شهری” ، هیچ ساختمان بلندی در کودام وجود نداشته است و این باید همچنان باقی بماند. مدیر ساختمان مجلس سنا چه منظور او از ارتفاع کودام کاری یا برج شیشه ای کرانزلر اِک باز بود.

لوشر گفت: “گاهی اوقات راه حل های فنی وجود دارد که با راه حل های سیاسی متفاوت است.” به هر حال ، توافق نامه منعقد شده با Signa در مورد ساختمانهای بلندمرتبه صحبت نمی کند ، بلکه در مورد نکات عالی است. طبق مفهوم ارائه شده ، ساختمانی با ارتفاع بیش از 35 متر به همین ترتیب در نظر گرفته شده است. سابقه و هدف: ارتفاع ناودان سنتی برلین در منطقه به سبک ویلهلمین 22 متر است.

انتقاد از AG City و منطقه Charlottenburg-Wilmersdorf

در میان مهمانان دعوت شده ، که به صورت دیجیتالی به جلسه دادرسی متصل بودند – که نمایندگان سیگنا را شامل نمی شدند ، انتقاد کلی از این روش وجود داشت. کلاوس-یورگن مایر ، مدیر فروشنده و ابتکار محلی AG City ، نسبت به پروژه ارسالی ناامید کننده واکنش نشان داد. مایر انتقاد کرد ، در بخش توسعه شهری سنا ، “بحث در مورد مشارکت زیاد است ، اما زندگی نمی شود”.

در هر صورت ، پیش نویس مفهوم توسعه ، که علاوه بر برنامه ریزی بالا ، شامل مباحث حفاظت از آب و هوا ، تحرک ، طراحی فضای باز و توسعه “طبقه همکف مسکونی” نیز برای آن ارسال نشده است. “به همین دلیل نمی توانم در این باره اظهارنظر کنم.” مایر به WerkStadtForum ، با پشتیبانی مشارکت مدنی ، مراجعه کرد که در ماه مه سال 2020 79 توصیه ویژه به منشور غرب 2040 ارائه داد. از جمله مبتکران ، سازمان فروشنده AG City ، مشاور ساختمان منطقه اولیور شروفنگر (سبزها) ، اتاق بازرگانی و صنایع برلین و Werkbund آلمان بودند.

شورای ساختمان: سنا دیگر برنامه ریزی نمی کند

شوروفنگر ، مشاور شهر شکایت کرد که سنا ، که چهار سال و نیم پیش مسئولیت برنامه ریزی مناطق هرتزالی و هاردنبرگ پلاتز را بر عهده گرفت ، علی رغم “نیاز جدی به اقدام” ، دیگر برنامه ای برای پیشبرد ندارد. شورای شهر گفت: “از این نظر من با منشور با 79 اصل راهنمایی بسیار خوشحال شدم.”

منطقی است که سنا ، همانطور که در جلسه سنا در روز سه شنبه اعلام شد ، اکنون منطقه Kurfürstendamm را به عنوان منطقه اصلی “از اهمیت سیاسی فوق العاده شهری” پذیرفته است. این بدان معناست که این ناحیه دیگر مسئولیت تهیه نقشه های توسعه این ناحیه را ندارد. امروز او برای اولین بار این پروژه را دید. شروفنگر انتقاد کرد: “همکاری با سنا دور نیست ، وی تصمیم به جلب نظر ندارد.”


[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *