آسترازنکا: عوارض جانبی ، ترومبوز – همه چیز در مورد واکسن کرونر

[ad_1]

برلین

 • واکسن تاج Astrazeneca پس از موارد ترومبوز مورد انتقاد قرار گرفته است
 • از آن زمان ، استیکو فقط واکسن را برای افراد بالای 60 سال توصیه کرده است
 • علاوه بر این ، واکسن به طور فزاینده ای در ترکیب با واکسن های mRNA مانند واکسیناسیون متقابل استفاده می شود
 • خطر ترومبوز چقدر زیاد است؟ چه چیزی در مورد مرگ ، عوارض جانبی ، واکسیناسیون های دوم و اثربخشی واکسن شناخته شده است؟

به سختی هر واکسن کرونر به اندازه این واکسن مورد انتقاد قرار گرفته است واکسن از آسترازنکا. این محصول از ژانویه در اتحادیه اروپا تأیید شده است ، اما از آن زمان مجبور شده است چندین بار مورد بررسی قرار گیرد. ما مهمترین اطلاعات در مورد ماده ضد ویروس کرونا را در اختیار شما قرار می دهیم.آسترازنکا: واکسن کرونا چقدر موثر است؟

طبق گفته موسسه رابرت کوچ ، این طور است بهره وری از Astrazeneca تا 80 درصد در تمام گروه های سنی. این بدان معنی است که احتمال آلوده شدن به Covid-19 پس از واکسیناسیون با واکسن تا 80 درصد کمتر از افراد واکسینه نشده است. خطر ابتلا به تاج و بستری شدن در بیمارستان با وجود واکسیناسیون علیه Astrazeneca حدود 95٪ کمتر است. طبق RKI ، در حال حاضر هنوز مشخص نیست که مدت زمان محافظت در برابر واکسیناسیون چه مدت طول می کشد.طبق مطالعات جدید ، با واکسیناسیون متقاطع با Astrazeneca و واکسن دیگری مانند Biontech ، اثربخشی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

اینجا بخوانید: همه س importantالات و پاسخهای مهم در مورد واکسنهای کرونر و واکسیناسیون.

واکسیناسیون آسترازنکا: آیا افراد واکسینه شده می توانند ویروس را منتقل کنند؟

در حال حاضر ، RKI پیشنهاد می کند که افراد واکسینه شده ممکن است Sars-Cov-2 را منتقل کنند. با این حال ، میزان ویروسی که افراد با محافظت کامل در برابر واکسن – چه با Astrazeneca یا با واکسن دیگری – از بین می برند بسیار کاهش می یابد. بنابراین ، افراد واکسینه شده در حال حاضر تا حد زیادی از آزمایش و نیاز به قرنطینه معاف هستند.


آیا باید واکسیناسیون دوم را با Astrazeneca ترجیح دهم؟

وزیر بهداشت ، جنس اسپان (CDU) اعلام كرد كه واكسیناسیون دوم با Astrazeneca به جای دوازده هفته قبلی در عرض چهار هفته امكان پذیر است. اما این تصمیم بحث برانگیز است. پیش زمینه احتمالاً یکی است کارایی پایین تر واکسن بعد از واکسیناسیون دوم قبلی

Stiko اخیراً با توجه به شیوع واکسن دلتا که به میزان قابل توجهی مسری است ، توصیه خود را برای واکسن Astrazeneca روشن کرد. دوز دوم واکسن مهم است “به موقع بنابراین ، واکسیناسیون دوم با Astrazeneca باید نه تا دوازده هفته پس از اولین واکسیناسیون انجام شود – درصورت نیاز به واکسن دو بار با آن – و “چهار هفته” برای ترکیب واکسن Astrazeneca و mRNA.

اینجا بخوانید: محققان در واکسن Astrazeneca کشف کردند.

نام جدید واکسن Astrazeneca چیست؟

در طول تولید ، واکسن در ابتدا “ChAdOx1” و بعدا “AZD1222” نامیده می شد. تصویب اتحادیه اروپا در اواخر ژانویه تحت نام “Covid-19 Vaccine Astrazeneca” انجام شد. در پایان ماه مارس ، واکسن نام خود را دریافت کرد: “واکشوریا


چه عوارض جانبی پس از واکسیناسیون با Astrazeneca امکان پذیر است؟

واکنش های احتمالی واکسن پس از مصرف دوز Astrazeneca در وب سایت موسسه Paul Ehrlich ذکر شده است. در میان رایج ترین ها اثرات جانبی با احتساب:

 • بیماری شبیه آنفلوانزا
 • تب
 • لرز
 • حساسیت به فشار محل تزریق
 • درد در محل تزریق
 • سردرد
 • خستگی
 • درد عضلانی
 • درد و حالت تهوع مفصل

واکنشهای واکسن بیشتری را می توانید در اینجا پیدا کنید: کرونا: این عوارض جانبی استرازنکا ممکن است رخ دهد

چه مدت طول می کشد تا عوارض جانبی فروکش کند؟

بیشتر عوارض جانبی کوتاه مدت هستند واکنش های واکسیناسیوناین پس از چند روز فروکش می کند. در صورت ادامه علائم ، افراد واکسینه شده باید با پزشک خانواده خود تماس بگیرند.

همچنین جالب: چه کسی مسئول آسیب واکسن ناشی از Astrazeneca است؟

آیا آسترازنکا باعث ترومبوز می شود؟

ارتباط بین ترومبوز و واکسیناسیون با Astrazeneca هنوز مشخص نشده است. ترومبوز ورید مغزی در 1 تا 2 زن جوانتر از 100000 واکسینه شده رخ می دهد. چنین مواردی در چندین مرد نیز دیده می شود – 2.5 برابر بیشتر زنان در سراسر کشور برای اولین بار با Astrazeneca واکسینه می شوند. اخیراً 42 مورد در آلمان شمارش شده است.

همچنین بخوانید: آسترازنکا – به همین دلیل مقایسه با قرص های ضد بارداری اشتباه است

چرا در این فاصله واکسیناسیون آسترازنکا متوقف شده است؟

به دلیل موارد گاه به گاه ترومبوز ، حدود 20 کشور واکسیناسیون با Astrazeneca را در ماه مارس متوقف کردند ، از جمله آلمان. از آنجا که هیچ پیوند علتی امکان پذیر نبود ، آژانس داروهای اروپایی (EMA) مجدداً یک توصیه برای واکسیناسیون صادر کرد ، اما با یک هشدار. دانمارک اخیراً تصمیم گرفت واکسن را به طور کامل کنار بگذارد.


آیین نامه جدید: علیه چه کسی می توان استرازنکا را واکسینه کرد؟

کمیته دائمی واکسیناسیون (استیکو) آخرین واکسن را دریافت کرد برای افراد 60 سال و بالاتر توصیه شده. کنفرانس وزرای بهداشت لندر نیز تصمیمی اتخاذ کرد که به طور معمول نباید از واکسن در افراد زیر 60 سال استفاده شود.

با این حال ، یک مطالعه جدید نشان می دهد که زنان مسن همچنین ممکن است به عنوان یک عارضه جانبی خطر وقایع ترومبوآمبولیک را افزایش دهند.

در مورد واکسیناسیون دوم برای افراد واکسینه شده با استرازنکا چطور؟

هر فرد بالای 60 سال می تواند پس از اولین واکسیناسیون با استرازنکا ، به واکسیناسیون با استرازنکا ادامه دهد. در آلمان انتخاب بین واکسن های مختلف امکان پذیر نیست. افراد زیر 60 سال که قبلاً یکبار با Astrazeneca واکسینه شده اند ، باید برای دومین واکسیناسیون خود Biontech یا Moderna را دریافت کنند. درباره آن بخوانید: Astrazeneca – هشدار برای او اعمال می شود

با این حال ، در برخی موارد ، واکسیناسیون دوم با Astrazeneca باید امکان پذیر باشد. فاصله بین دو واکسیناسیون هنوز 12 هفته است. در برخی موارد ، تزریق دوم ممکن است بعد از نه هفته انجام شود اگر قرارهای قبلی از قبل ترتیب داده شده باشد.
آیا می توانم با انتخاب Astrazeneca واکسینه شوم؟

افراد جوان هنوز حق عضویت دارند استرازنهکا طبق تصمیم کمیسیون دائمی واکسیناسیون ، در صورت تصمیم گیری با پزشک ، واکسن بزنید.

اولویت بندی واکسن از 6 مه به حالت تعلیق درآمده است. صرف نظر از سن یا بیماری قبلی ، هرکسی که می خواهد با Astrazeneca واکسینه شود ، هم اکنون می تواند واکسینه شود. همانطور که وزیر بهداشت فدرال ینس اسپان (CDU) اعلام کرد ، دولت های فدرال و ایالت تصمیم گرفته اند که اولویت گروه های خطرناک را برای این واکسن لغو کنند.

آیا از زمان واکسیناسیون علیه آسترازنکا ، موارد مرگ و میر رخ داده است؟

موسسه پل ارلیچ در حال حاضر 42 مورد از ترومبوز را گزارش می کند. هشت بیمار فوت کردند که پنج نفر آنها زن و سه مرد بودند. به استثنای هفت مورد ، همه افراد مبتلا در سنین 20 تا 63 سال بودند.

EMA چگونه واکسن Astrazeneca را ارزیابی می کند؟

EMA واکسن Astrazeneca را بررسی کرد و خواستار استفاده بی حد و حصر از واکسن شد. مقامات ارتباط احتمالی بین واکسن کرونر Astrazeneca و ترومبوز بسیار نادر را در افراد واکسینه شده مشاهده می کنند. اما فواید واکسیناسیون بسیار بیشتر از خطرات آن است. ارزیابی خطر دیگر برای واکسن در حال حاضر در حال انجام است.

چه کسی مسئول خسارت ناشی از واکسن است؟

قبل از واکسیناسیون ، الف آموزش جامع توسط پزشک واکسن انجام شود. به این ترتیب بیمار از خطرات احتمالی مطلع می شود. بنابراین ، او از یک خطر خاص فردی آگاه است. اگر بالاخره بیماران پس از اطلاع با واکسیناسیون موافقت کردند ، پزشک و بیمار هستند. قانونی در سمت امن. با این حال ، اگر خسارت ناشی از واکسیناسیون بعداً رخ دهد ، دولت فدرال مسئول است – اگر بالاترین مقامات بهداشتی واکسن را به طور عمومی توصیه کرده باشند. در مورد Astrazeneca چنین است. بیشتر بخوانید: Astrazeneca: چه کسی مسئول آسیب رساندن به واکسن با واکسن است؟

آسترازنکا: آیا مردان نیز در معرض خطر ترومبوز هستند؟

مردان پس از واکسیناسیون با Astrazeneca نیز در معرض خطر ترومبوز ورید مغزی هستند. به همین دلیل کمیته دائمی واکسیناسیون (استیکو) توصیه کرد که واکسیناسیون بدون توجه به جنسیت برای همه افراد زیر 60 سال در آلمان متوقف شود.

آیا رئیس جمهور فدرال با Astrazeneca واکسینه شده است؟

رئیس جمهور فدرال فرانک-والتر اشتاین مایر اوایل آوریل با واکسن Astrazeneca واکسینه می شود. وی تأکید کرد که به همه واکسن های تایید شده در آلمان اعتماد دارد. اشتاین مایر پس از واکسیناسیون خود گفت: “واکسیناسیون گام تعیین کننده در نتیجه یک بیماری همه گیر است.” کارل لاوترباخ ، سیاستمدار و ویروس شناس SPD از این نمونه پیروی کرد. صدراعظم آنگلا مرکل (CDU) و وزیر بهداشت فدرال اسپان نیز با آسترازنکا واکسینه شده اند.


آیا آسترازنکا علیه جهش ها عمل می کند؟

به طور کلی ، ماده فعال Astrazeneca همچنین در برابر جهش ویروس کرونا محافظت می کند ، اما با درجات مختلفی از اثربخشی. در برابر جهش گسترده تاج انگلیس B.1.1.7. به گفته کارشناسان ، آسترازنکا خوب عمل می کند ، اما کمتر در برابر جهش ویروسی آفریقای جنوبی است.

طبق مطالعات دانشگاه آکسفورد و ژوهانسبورگ ، این واکسن تنها ده درصد در برابر بیماری خفیف تا متوسط ​​محافظت می کند. همچنین تصور می شود که این واکسن با جهش P1 برزیلی تأثیر کمتری دارد. طبق بیانیه خود ، سازنده Astrazeneca قصد دارد واکسن خود را متناسب با آن تطبیق دهد.

برای بهبود اثربخشی محافظت از واکسیناسیون در برابر نوع دلتا ویروس کرونا ، Stiko توصیه واکسیناسیون خود را تنظیم کرد. به عنوان مثال ، افرادی که اولین دوز Astrazeneca خود را دریافت کرده اند ، باید فارغ از سن ، در آینده تزریق دوم انجام دهند. واکسن mRNA کمیسیون روز پنجشنبه اعلام کرد که چگونه Biontech یا Moderna را دریافت کردم. پس از آن ، فاصله بین دوز اول و دوم باید حداقل چهار هفته باشد. در این گزارش آمده است که این پیشنهاد “منوط به بازخورد از رویه اظهارنظر ، که هنوز باز نشده است” اعمال می شود.

متخصصان این توصیه را بر این اساس قرار می دهند که پاسخ ایمنی پس از تجویز دو دارو مختلف – ابتدا یک ناقل ، سپس یک واکسن mRNA – پاسخ ایمنی پس از دو دوز Astrazeneca “بدیهی است عالی” بودن.

همچنین بخوانید: واکسن های تاج در برابر نوع دلتا چقدر موثر هستند؟

Astrazeneca دقیقاً چه نوع واکسنی است؟

بر خلاف واکسن های Biontech / Pfizer و Moderna ، واکسن گروه انگلیسی-سوئدی یک واکسن ناقل است. بر خلاف واکسن های mRNA ، واکسن های ناقل Covid-19 حاوی اطلاعات ژنتیکی به شکل DNA هستند. با این حال ، نباید از تغییر در DNA ترس داشت.


(با bml / dpa)[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *