آزادی یک کیلومتر است – تاجگذاری در اروپا اندازه گیری می کند

[ad_1]

مبارزه با همه گیری

آزادی یک کیلومتر است – تاجگذاری در اروپا اندازه گیری می کند

در ابتدای بحران تاج ، برخی از الزامات سختگیرانه ممکن است شوخی به نظر برسد. شعاع راه رفتن یا اصلاً جلوی درب رفتن – شگفت آور است. در همین حال ، مردم در بسیاری از کشورها به آن عادت کرده اند – و 15 کیلومتری آلمان تقریباً سخاوتمندانه به نظر می رسد.


در پاریس ، یک پلیس فرانسوی در حال بررسی اجازه یک عابر برای رانندگی بیش از یک کیلومتر از خانه خود است.

در پاریس ، یک پلیس فرانسوی در حال بررسی اجازه یک عابر برای رانندگی بیش از یک کیلومتر از خانه خود است.

عکس: dpa

پاریس / مادرید. این دو پلیس به طور نمایشی راه را بستند. آنها دوستانه نیستند ، اما قطعاً از دوبنده می پرسند که اینجا چه می کند؟ کفش های کتانی ، وسایل ورزشی و آهسته دویدن می تواند سرنخ باشد.آنچه در واقع دو افسر اجرای قانون در پاریس می خواهند ببینند ، گواهی است كه خودشان پر كرده اند. زیرا دزدگیر اجازه پیاده روی بیش از یک کیلومتر از آپارتمان خود را ندارد.

نام ، آدرس و تاریخ تولد در فرم است. همچنین زمان رها شدن خانه و در نهایت دلیل این رفتار. در این مورد ، دزدگیر اشاره کرد: “گشت و گذار کوتاه مدت ، در عرض یک ساعت در روز و حداکثر در شعاع یک کیلومتری آپارتمان ، که با فعالیت بدنی همراه است …”

آنچه در آلمان دامن زده است سلاحی در مبارزه با تاج بهار در سایر کشورهای اروپایی است: محدودیت در حرکت. در نقاط داغ ، افراد در این کشور مجاز نیستند بیش از 15 کیلومتر از محل زندگی خود بدون دلیل موجه حرکت کنند. در کشورهای دیگر ، این محدودیت ها اغلب حتی شدیدتر بودند.

به عنوان مثال ، در بهار فرانسه ، هرکسی که می خواهد پیاده روی کند یا ورزش کند ، فقط به مدت یک ساعت در روز در شعاع یک کیلومتر مجاز است. در آن زمان ، اما پارک ها یا سواحل بسته بودند. جوگرها در مسیرهای باریک پاریس به سرعت تبدیل به موارد نفرت شدند. شرایط به ویژه برای افراد دارای فرزند یا ساکنان حومه خاکستری با قلعه های بتونی خود دشوار بود.

هر قدم جلوی درب فرانسه باید دلیل خوبی داشته باشد – با فرم تکمیل شده اثبات شده است. هرکس این کار را نکرد مجبور به پرداخت جریمه شد. در همان آغاز ، “پیاده روی رفتن” به عنوان یک دلیل ذکر نمی شد – وای بر هر کسی که در تجهیزات ورزشی خود خیلی کند باشد.

این کاغذ به سرعت انباشته شد – بعداً ، برای راحت تر کردن کار برای بسیاری ، یک نسخه موبایل وجود داشت. در فرانسه ، قوانین در بهار بارها و بارها تغییر می کند. در پاییز ، کیلومتر نامطبوع بازگشت و 100 یا 20 کیلومتر فاصله بین آنها وجود داشت.

آنچه در ابتدا به شدت کنترل می شد بعداً به صورت پراکنده بررسی شد. یک شب منع رفت و آمد است. با نگاه به گذشته ، دشوار است بگوییم چه چیزی منجر به محدودیت تحرک شده است. واقعیت این است که وضعیت تاج بهتر شده است. در همان زمان ، مغازه ها و مدارس در بهار تعطیل بودند.

همچنین میلیون ها نفر در اسپانیا در آزادی حرکت خود محدود هستند. مسافرت بین انجمن های خودمختار ، که تقریباً مربوط به ایالت های فدرال در آلمان است ، فقط به دلایل معتبر ، مانند رفتن به محل کار یا مراجعه به پزشک مجاز است. تورهای گردشگری قطعاً شامل نمی شوند. در کاتالونیا ، با کلانشهر توریستی بارسلونا ، مردم حتی تا 17 ژانویه مجاز به ترک خانه خود نیستند ، مگر اینکه دلیل مهمی وجود داشته باشد.

بنابراین ، سوفی ده ساله ، که در نزدیکی بارسلونا زندگی می کند ، دیگر اجازه ملاقات با دوست خود در شهر همسایه را ندارد. تنها چیزی که باقی مانده است یک گپ ویدیویی است ، اما به اندازه سرگرمی خانه پدر و مادرتان سرگرم کننده نیست. دختر طعنه زد: “خسته کننده ، فقط می توانی صحبت کنی.” حتی موارد پیش پا افتاده مانند استفاده از ماشین لباسشویی دست دوم که به صورت آنلاین در مکان بعدی خریداری شده اما در یک مکان دیگر قرار دارد ، در آب می افتد.

با این حال ، هیچ نارضایتی محسوسی در مورد محدودیت ها در بین مردم وجود ندارد. مردم در اسپانیا هنگام موج اول تاجگذاری در بهار وضعیت بسیار بدتری را پشت سر گذاشتند. هفته ها به شخص تنها اجازه خرید ، مراجعه به پزشک یا کار در خانه داده می شد ، مدارس تعطیل بود و اقامت کودکان در فضای باز کاملاً ممنوع بود. در فرانسه نیز عصبانیت از محدودیت ها محدود بود. این کشور از ابتدای ابتلا به این بیماری همه گیر آسیب دیده و بیش از 65000 کشته داشته است.

شعاع 15 کیلومتری نیز نمی تواند یونانیان را شوکه کند – مدتهاست اقدامات سختگیرانه تری نسبت به آلمان اعمال شده است. در آنجا ، در حین قفل کردن ، ممنوع است که مردم منطقه ای را که در آن زندگی می کنند بدون دلیل خوبی ترک کنند. هر کسی که می خواهد به محل کار خود ، یک دکتر ، یک مغازه یا یک آهسته دویدن برود ، باید پیامی را به دفاع مدنی ارسال کند ، که اغلب توسط پلیس بررسی می شود.

محدودیت های ترافیکی در بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مانند اسلوونی ، کرواسی ، لیتوانی و ایتالیا نیز اعمال می شود. این اغلب می تواند منجر به گیجی شود ، قوانین تغییر می کند – گاهی اوقات مشخصات مسافت پیموده شده تصادفی به نظر می رسد. همیشه ترفندهایی وجود دارد که مردم برای دور زدن ممنوعیت ها استفاده می کنند. به عنوان مثال ، در لیتوانی ، مردم اطلاعات مربوط به ایستگاه های پلیس را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. و در فرانسه ، توصیه می شود که فقط چند فرم با آدرس های مختلف داشته باشید.

© dpa-infocom ، dpa: 210108-99-940816 / 4


جدیدترین فیلم های سیاسی

جدیدترین فیلم های سیاسی

نمایش توضیحات

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *