آخرین اخبار

20. آذر 1396 - 12:47   |   کد مطلب: 296062
طاق نیوز: چاپ هفدهم کتاب«تاريخ ايران بعد از اسلام» اثر استاد «عبدالحسین زرین کوب» را انتشارات «امیرکبیر» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

به گزارش طاق نیوز، کتاب حاضر تلفيقي از تاريخ ترکيبي و تاريخ تحليلي ايران در دوره اسلامي است. اين اثر دربردارنده چشم‌انداز سراسر حيات گذشته و تحقيق در جزئيات احوال نام‌آوران و بنيادهاي مهم مي‌باشد. آنچه در باب تاريخ تحليلي اين دوره در اين کتاب آمده حاصل ساليان دراز تدريس تاريخ اسلام در دانشگاه و مطالعات جداگانه مؤلف است. در اين اثر، گذشته از آثار و نظرات مورخان و محققان شرقي، به آثار و نظرات شرق‌شناسان غير ايراني و غير شرقي نيز توجه شده است.

گفتنی است، عبدالحسين زرين‌کوب در 27 اسفند سال 1301 ه‍.ش. در بروجرد متولد شد. در سال 1324 در رشته ادبيات فارسي دانشگاه تهران تحصيل كرد. در سال 1334 از رساله دکتريِ خود با عنوان «نقدالشعر، تاريخ و اصول آن»، که زيرنظر بديع‌الزمان فروزانفر تأليف شده‌ بود، با موفقيت دفاع کرد. دکتر زرين‌کوب در سال‌هاي ورودش به دانشکده ادبيات و الهيات دانشگاه تهران با خانم قمر آريان آشنا شد كه در سال 1332 منجر به ازدواج گرديد. دکتر عبدالحسين زرين‌کوب در 24 شهريور 1378 در 77 سالگي در تهران درگذشت.

چاپ هفدهم کتاب«تاريخ ايران بعد از اسلام» اثر استاد عبدالحسین زرین کوب را انتشارات «امیرکبیر» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

دیدگاه شما