آخرین اخبار

13. شهريور 1396 - 11:34   |   کد مطلب: 295673
طاق نیوز: مسئول انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری "فرزندان ققنوس" با اجرای منحصر به فرد کودکان با استعداد و توانمند حاشیه نشین شهرمان در محل تالار وحدت کرمانشاه خبر داد.

جعفر دانش پرور مسئول انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری "فرزندان ققنوس" با اجرای منحصر به فرد کودکان با استعداد و توانمند حاشیه نشین شهرمان در محل تالار وحدت کرمانشاه خبر داد.

وی تصریح کرد: جمعیت امداد دانشجوئی مردمی امام علی(ع) در کرمانشاه، توانسته با ارائه برنامه های فرهنگی و هنری متنوع در مکان های خاص این جمعیت با عناوین خانه ایرانی و خانه اشتغال که در دل محله های محروم شهر واقع شده اند، صفحه جدیدی در زندگی پر از رنج و غم کودکان مناطق حاشیه نشین شهر را رقم بزند.

مسئول جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) گفت: در واقع این کودکان هر روز در مکان های مذکور شاهد تجربه های روح بخشی هستند که می تواند روشنی بخش مسیر پر فراز و نشیب زندگیشان باشد.

دانش پرور ادامه داد: کودکان و نوجوانان تحت حمایت این جمعیت با آموختن هنرهای مختلفی توانسته اند شخصیتی دوباره بیابند و از فضای پر مخاطره خانه و خانواده هایشان، به سمت فضای سالم و فرهنگی جامعه کشیده شوند. آنها اکنون در خود احساس بودن و دیده شدن میکنند و دیگر حاضر نیستند پدران معتاد و مادران بی تفاوت خود را الگوی خویش قرار دهند، که این امر خود از رسالتهای مهم ما به شمار می رود.

وی اذعان داشت: جشنواره فرهنگی هنری فرزندان ققنوس که با حضور بیش از 80 نفر از کودکان مناطق حاشیه در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، در واقع موقعیت بسیار خوبی را فراهم کرد تا طی آن علاوه بر نشان دادن توانایی ها و استعدادهای این کودکان در رشته های مختلف هنری (سرود، تئاتر، موسیقی، صنایع دستی، نقاشی و ...) و تحصیلی همچنین تشریح فعالیتهای اثر بخش جمعیت امام علی(ع) برای شرکت کنندگان از تلاشهای تحسین برانگیز آنها در عرصه های مختلف با اهداء جوایز ارزنده قدر دانی شود که این خود بی شک راهی برای پیشرفت هر چه بیشتر آنان خواهد بود.

مسئول جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) خاطر نشان کرد: ما باید بدانیم که مناطق حاشیه نشین پتانسیلهای زیادی برای تغییر و ارتقاء سطح فرهنگی دارند که کمک به رشد و بالندگی آنها  خود تأثیر مثبتی در سراسر جامعه و شهرمان خواهد داشت.

دیدگاه شما