آخرین اخبار

19. اسفند 1396 - 11:10   |   کد مطلب: 296328
طاق نیوز: مدیر پایگاه جهانی بیستون از اجرای آئین پاکسازی محوطه میراث جهانی بیستون در آستانه عید نوروز خبر داد.

به گزارش طاق نیوز به نقل از ایسنا، حسین راعی اظهار کرد: این برای دومین سال است که در آستانه عید نوروز این آئین همزمان با سراسر کشور در محوطه جهانی بیستون برگزار می شود.

وی ادامه داد: امسال نیز آئین پاکسازی در 90 سایت گردشگری کشور توسط سازمان میراث فرهنگی و با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد، روز جمعه(18 اسفند) برگزار شد.

مدیرپایگاه جهانی بیستون با اشاره به اینکه از یک هفته پیش برای پاکسازی محوطه تاریخی بیستون فراخوان داده شد، تصریح کرد: روز گذشته(جمعه) این محوطه با حضور علاقمندان به محیط زیست برای حضور گردشگران نوروزی پاکسازی شد.

وی همچنین به تشریح آخرین فعالیت های انجام شده در حوطه جهانی بیستون برای نوروز پرداخت و افزود: در حال حاضر پروژه روشنایی محوطه با اعتبار دو میلیارد تومان توسط پیمانکار در حال انجام است و تا دو ماه دیگر این پروژه به اتمام خواهد رسید.

مدیر پایگاه جهانی بیستون اظهار کرد: بخش سالن معرفی این محوطه نیز با اعتبار چهار میلیارد تومان بزودی به پیمانکار واگذار می شود و قرار است تا تیر سال آینده آماده شود.

راعی یادآورشد: برای نوروز امسال برنامه های متنوعی همچون برپایی نوروزگاه، نمایشگاه صنایع دستی و برگزاری مراسم آئینی را در محوطه میراث جهانی بیستون برای گردشگران خواهیم داشت.

دیدگاه شما