آخرین اخبار

8. اسفند 1396 - 20:09   |   کد مطلب: 296309
طاق نیوز: فرماندار کرمانشاه گفت: باید در ایام نوروز چهره خوبی از شهر کرمانشاه را به گردشگران معرفی کنیم تا شاهد حضور چشمگیر گردشگران نه تنها در ایام نوروز بلکه در دیگر ایام سال در استان باشیم.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، فضل الله رنجبر در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کرمانشاه که در محل فرمانداری کرمانشاه، برگزار شد، ابراز داشت: از آنجایی که بحث زیبا سازی شهر در جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت است باید در ایام نوروز چهره خوبی از شهر کرمانشاه را به گردشگران معرفی کنیم تا شاهد حضور چشمگیر گردشگران نه تنها در ایام نوروز بلکه در دیگر ایام سال باشیم.

رنجبر، رسیدگی به زیرساختهای گردشگری را از اولویت ها اعلام کرد و گفت: هرچند متولی اصلی این امر سازمان گردشگری است اما باید همه ادارات دست در دست هم دهند تا بتوانیم استان کرمانشاه را به عنوان مقصد گردشگری معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: آثار تاریخی زیادی از جمله طاق بستان، بازارهای سنتی و ... که تاریخ و سرمایه گرانسنگ ما هستند، در این شهر وجود دارد که برای احیاء آنها اقداماتی صورت گرفته اما کافی نیست و برای رسیدن به حد مطلوب باید بیش از پیش تلاش کنیم.

این مسئول ادامه داد: امروز باید فریاد بزنیم تا همه مسئولان برای احیاء تکیه معاون الملک و طاق بستان که یک گام تا ثبت جهانی فاصله دارد، تلاش کنند.

وی تاکید کرد: در ایام تعطیلات نوروز مجموعه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری ها، حمل و نقل و پایانه ها، اورژانس و ... با تشکیل جلسات مختلف شرایط را برای حضور مهمانان نوروزی فراهم کنند.

وی جمع آوری متکدیان، نصب دستگاههای سیار ATM بانکها و فعال بودن آنها در ایام تعطیل نوروز را از دیگر برنامه های در دست اقدام عنوان کرد و گفت: رستورانهای اطراف شهر که در مسیرهای جاده سنندج، کیهانشهر و بیستون پسماندهای غذای خود را در کنار جاده ها رها می کنند و جلوه بدی به مسیرها داده می شود برخورد خواهد شد و حتی با اخذ دستور دادستان این واحدهای خاطی پلمپ خواهند شد.

فرماندار کرمانشاه ابراز داشت: در حال حاضر علاوه بر ۹ هتل با ۹۷۹ تخت، ۲ هتل آپارتمان با ۱۳۶ تخت و ۱۶ مهمانپذیر با ۷۳۱ تخت در سطح شهر کرمانشاه، حدود ۹۸ مدرسه با ۹۵۰ کلاس آماده اسکان به مسافران نوروزی هستند.

وی ظرفیت پذیرش مهمانان نوروزی در سایر محل های متفرقه را ۶۰۰ نفر اعلام کرد وگفت: همچنین خانه معلم شهر کرمانشاه ۳۰۰ تخت را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده کرده است.

دیدگاه شما