آخرین اخبار

6. اسفند 1396 - 15:22   |   کد مطلب: 296306
طاق نیوز: امام جمعه پاوه اظهار داشت: تلاش هنرمندان بسیجی استان و فعالان فرهنگی در راستای برگزاری جشنواره های اتحاد آفرین با هدف تقویت وحدت اسلامی بین مذاهب بسیار ستودنی است.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، ماموستا ملاقادر قادری در اختتامیه سومین جشنواره مولودی خوانی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه که امروز با حضور مسوولان استانی، فعالان فرهنگی و هنری، خانواده معزز شهدا و مردم انقلابی در شهرستان پاوه برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره هایی از این دست در راستای ایجاد وحدت اسلامی اظهار داشت: تزریق هجمه های فرهنگی، تفرقه و گسیختگی از اهداف تبلیغات شبکه های غربی است که باید با آنان مقابله شود.

وی با اشاره به  اهمیت مباحث اخلاق و هنر در همه عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی با هدف دعوت به مباحث دین و هنر افزود: درس مهم و دینی پیامبر معظم اسلام(ص) که در طول سال های زندگی پر برکت خود به مسلمانان آموختند مبتنی بر توسعه اخلاق اسلامی است که باید سر لوحه جامعه مذهبی به ویژه مسوولان سیاسی و هنرمندان عرصه فرهنگ قرار بگیرد.

ملا قادر قادری با بیان اینکه اخلاق مداری دین و هنر در جبهه های فرهنگی حرف اصلی را می زند، تاکید کرد: اگر جامعه بر اساس اخلاق و دین مبین اسلام استوار باشد باقی مسایل نیز حل می شود و دشمنان انقلاب اسلامی، علما و عرفا در مقابل اتحاد ملی کشورهای اسلامی متحیر این همدلی و وحدت می شوند.

امام جمعه پاوه  با اشاره به اینکه در طول 24 ساعت از شبانه روز شبکه های بیگانه غرب، حدود 10 ساعت آن موسیقی یا سیاست است، تا مردم را از هنر، کشاوری، آبادانی، فعالیت های دینی و فرهنگی باز دارند، متذکر شد: بیشتر مباحث آنان با محوریت مسائل داخلی کشور ما است تا در جامعه از هم گسیختگی ایجاد کنند و بر فکر و تربیت جوانان انقلابی ما تاثیر بگذارند.

این مسوول با اشاره به روایات قرآن کریم به ویژه آیاتی از سوره اعراف اشاره و تاکید کرد: پیامبر مکرم اسلام(ص) به حسن اخلاق، زیبایی فطری و دینی، سیمای پاکیزه و بهداشت فردی و اجتماعی تاکید کردند و الگوی اصلی جامعه اسلامی را تبعیت از فرمایشات ائمه اطهار دانستند، همچنین همواره برای قرائت قرآن با صوت دلنشین و مبتنی با دستورات اسلامی اهمیت قایل شدند.

گفتنی است، سومین جشنواره استانی مولودی خوانی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت "هفته وحدت" و با همکاری کانون بسیج هنرمندان سهرستان پاوه برگزار شد و مورد استقبال گروه های هنری، فعالان فرهنگی و مردم متدین و انقلابی استان قرار گرفت.

دیدگاه شما