آخرین اخبار

6. اسفند 1396 - 13:58   |   کد مطلب: 296305
به همت بسیج سازمان بسیج هنرمندان کرمانشاه:
سومین جشنواره مولودی‌خوانی "وحدت" در پاوه برگزار شد
طاق نیوز: مراسم افتتاح سومین جشنواره مولودی خوانی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه امروز با حضور جمعی از مسوولان، هنرمندان و گروه های مولودی خوان در شهرستان پاوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، مراسم افتتاحیه سومین جشنواره استانی مولودی خوانی "هفته وحدت" امروز به همت سازمان بسیج هنرمندان استان و با هدف شناسایی استعدادهای جوان، خلاق و متعهد، برنامه ریزی برای فراهم کردن زمینه مناسب به منظور رشد فعالیت های هنرمندان این حوزه، ایجاد فضایی برای رقابت سازنده بین گروه های مولودی خوان، جذب، تربیت و پرورش هنرمندان کارآمد و تاثیرگذار و کمک کردن به آنها در فرآیند تولید آثار هنری در این رشته به میزبانی شهرستان پاوه برگزار شد.

طی انتشار فراخوان این جشنواره بیش از 22 اثر به دبیرخانه سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه ارسال شد که در نهایت با نظر کارشناسی هیات داوران انجمن موسیقی این سازمان ، پنج گروه هنری به مرحله نهایی راه یافتند.

 بر پایه این گزارش "میلاد حضرت ختم المرسلین(ص)"، "استکبار ستیزی"، "جنبش های بیداری اسلامی در جهان اسلام"، وحدت اسلامی و مقابله با اندیشه های تکفیری"، "بسیج، ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی"، "فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس"، "تقویت روحیه امید، نشاط و شورآفرینی در جامعه اسلامی"، "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"، "امر به معروف و نهی از منکر را میتوان از مهمترین محورهای موضوعی این جشنواره عنوان نمود.

اجرایی این جشنواره باید در "هفته وحدت"  انجام می گرفت، که مقدامات آن نیز فراهم شد، اما به دلیل حوادث زلزله اخیر در استان، این برنامه فرهنگی تمدید و نهایتا امروز با حضور اصحاب فرهنگ و هنر به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و با همکاری کانون بسیج هنرمندان شهرستان پاوه برگزار شد.

دیدگاه شما