آخرین اخبار

29. بهمن 1396 - 20:13   |   کد مطلب: 296295
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اعلام کرد:
حضور 10 هزار نفر در مسابقات حفظ قرآن کریم دراستان کرمانشاه
طاق نیوز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ثبت نام 10 هزار و 395 نفر برای شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، حجت الاسلام آیت عباسیان در نشست خبری مدیران ادارات اوقاف و امورخیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور تشریح آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: امسال 10 هزار و 395 نفر برای شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان کرمانشاه ثبت نام کردند.

وی با بیان این که 7500 نفر از شرکت کنندگان زن و 2895 نفر دیگر مرد هستند، تصریح کرد: آزمون کتبی این دوره از حفظ و مفاهیم قرآن کریم پنجشنبه، دهم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور و راس ساعت هشت صبح در 15 حوزه استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

عباسیان افزود: برگزاری آزمون شفاهی مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  نیز طی روزهای 12 تا 18 اسفند ماه خواهد بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: استان کرمانشاه در ثبت نام، رتبه پنجم کشور را کسب کرد گرچه به تناسب جمعیتی رتبه استان ما بسیار بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در 26 رشته برگزار می شود، افزود: آزمون در 16 رشته حفظ از حفظ یک جزء تا حفظ کل قرآن کریم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام عباسیان تعداد شرکت کنندگان در رشته شفاهی را ۵ هزار و ۲۷۳ نفر و در رشته کتبی ۵ هزار و ۲۶ نفر اعلام کرد و گفت: همچنین در رشته الکترونیکی ۹۷ نفر ثبت نام کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال همه چیز مهیای برگزاری یک آزمون استثنایی در استان و کشور است، ادامه داد: نتایج آزمون بعد از دو روز درگاه جامع آزمون به رویت شرکت کنندگان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه به سه هزار نفر از شرکت کنندگان در این آزمون در سراسر کشور جوایزی اهدا می شود، گفت: قرار است به 35 نفر سفر حج عمره،162 نفر سفر عتبات و به 2857 نفر نیز جوایر نقدی اهدا شود.

دیدگاه شما