آخرین اخبار

24. بهمن 1396 - 14:16   |   کد مطلب: 296283
طاق نیوز: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از پایان کار جشنواره فیلم "فجر" در کرمانشاه خبر داد و گفت: در جشنواره امسال بیش از 25 هزار نفر از فیلم های اکران شده، بازدید کردند.

مظفر تیموری در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، با اشاره به پایان کار جشنواره فیلم فجر در استان، اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر کرمانشاه امسال چشمگیرتر از سال گذشته برگزار شد و طی آن شاهد حضور و استقبال گسترده مردم بودیم.

وی تصریح کرد: در این جشنواره بین 23 تا 25 هزار نفر از فیلم‌های اکران شده در دو سینمای آزادی و فرهنگ کرمانشاه بازدید کردند که نسبت به دوره گذشته بیش از پنج هزار نفر افزایش داشته است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: از بین 17 فیلم نمایش داده شده این دوره جشنواره، فیلم‌های "به وقت شام"، "بمب، یک عاشقانه" و "مغزهای کوچک زنگ زده" با استقبال مخاطبان مواجه شد و فیلم "به وقت شام"  به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا پربازدیدترین فیلم این دوره جشنواره در استان بود.

تیموری با اشاره به رونق سینماهای استان در مدت برگزاری جشنواره آن را بهار سینماها معرفی کرد و گفت: از آنجایی که اکران های اول فیلم های منتخب به این جشنواره اختصاص دارد و نیز جزء رخدادهای مهم فرهنگی و هنری محسوب می شود، برگزاری آن رونق و حیات خاصی به سینماها می‌دهد و در این دوره جشنواره نیز با توجه به اکران فیلم‌های ارزشی و دلخواه مخاطبان، استقبال خوبی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری جشنواره هایی از این دست با مشخص کردن کمبودهای موجود می تواند زمینه را برای توسعه فضاهای سینمایی و بهتر شدن امکانات فراهم آورد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از تلاش برای راه اندازی مجدد سینما پیروزی با همکاری حوزه هنری استان خبر داد وابراز امیدواری کرد: در دوره‌های آینده بتوان فیلم‌های جشنواره را در شهرستان‌های استان نیز اکران کرد.

دیدگاه شما