آخرین اخبار

18. بهمن 1396 - 11:33   |   کد مطلب: 296264
همزمان با ایام الله دهه فجر؛
«پیک نیک در میدان جنگ» به روی صحنه رفت
طاق نیوز: همزمان با ایام الله دهه فجر نمایش پیک نیک در میدان جنگ به زبان انگلیسی، توسط موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه به اجرا در آمد.

به گزارش طاق نیوز، همزمان با ایام الله دهه فجر نمایش "پیک نیک در میدان جنگ" به زبان انگلیسی، توسط موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه به اجرا در آمد.

این نمایش نوشته «فرناندو آرابال» است که به کارگردانی «سیاوش آمدی» و با نقش آفرینی نادر عزیز پور، سیاوش احمدی، دریا رسولی، محمد خداداده، سهراب فتحی و پویا زید به مدت ۳ روز روی صحنه رفت.

نمایش پیک نیک در میدان جنگ روایت سربازیست که بی زار و خسته در سنگرش نشسته، پدر و مادرش  برای آگاهی از وضعیت فرزندشان به محل خدمت او می روند ومشغول غذا خوردن شده  و از پیک نیک لذت می برند که سرباز دشمن آن ها را می بیند و آن ها نیز با دیدن او نخست شوکه می شوند ولی کمی بعد او راهم به پیک نیک خود دعوت می کنند ناگهان دو سرباز صلیب سرخی که به دنبال زخمی و جنازه می گردند وارد می شوند و پس از پرس و جو و اطمینان از نبودن چیزی به راهشان ادامه می دهند.

پس از آن  هردو سرباز از وضعیت کسل کننده خود در میدان جنگ می گویند و در این حالت پدر به آنها پیشنهاد می دهد که با این شرایط مجبور نیستند بجنگند و به خاطر این نتیجه گیری آنها جشن می گیرند که ناگهان صدای بمباران می آید و همه ی آنها کشته می شوند.

این  گروه نمایشی پیش از این و در بهمن ماه سال ۹۳ به عنوان گروه نسل طلایی، نمایشی را با عنوان «ارثیه مادرزن» نوشته «سیاوش احمدی» و «سهیل دلفانی» و کارگردانی «سیاوش احمدی» و ۲۰ پرسوناژ به عنوان اولین نمایش انگلیسی در غرب کشور روی صحنه برده بودند.

دیدگاه شما