آخرین اخبار

15. بهمن 1396 - 11:58   |   کد مطلب: 296253
طاق نیوز: مرکز فرهنگی دفاع مقدس "مرصاد" کرمانشاه بصورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهور همزمان با ۹ مرکز فرهنگی دیگر در کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، همزمان با چهارمین روز از دهه فجر و به این مناسبت امروز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانس و توسط رئیس جمهور، مرکز فرهنگی دفاع مقدس «مرصاد» در استان کرمانشاه همزمان با ۹ مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در کشور افتتاح شد.

سرهنگ محمدی مدیرکل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان در این مراسم که با حضور استاندار، جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی استان در محل یادمان عملیات مرصاد برگزار شد، هدف از احداث  مرکز فرهنگی دفاع مقدس مرصاد را زنده نگه داشتن یاد رشادت ها و حماسه های رزمندگان دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه این یادمان جزو مصوبات سفر ایشان قرار گرفت و از سال 93 اولین بودجه برای ساخت آن اختصاص یافت.

محمدی با بیان اینکه از سال 93 تاکنون 32 میلیارد تومان برای ساخت هفت یادمان دفاع مقدس در استان اختصاص یافته، یادمان های مطلع الفجر،بازی دراز،شهید شیرودی و مراکز فرهنگی گیلانغرب و مرصاد را از جمله یادمان هایی که طی چند سال گذشته در استان احداث شده معرفی نمود.

وی عنوان کرد: یادمان دفاع مقدس مرصاد مهم ترین یادمان دفاع مقدس در کشور است که در مسیر کاروانهای زیارتی و راهیان نور سراسر کشور قرار دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان اضافه کرد: طرح گسترش این یادمان در بخش های مختلف در مساحت 1880 متر مربع در حال انجام است.

امروز(یکشنبه) به صورت همزمان مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در  استان های مازندران، سمنان، اصفهان، یزد، فارس، سیستان و بلوچستان، خوزستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی افتتاح شد.

مرکز فرهنگی دفاع مقدس مرصاد در کیلومتر ۳۵جاده کرمانشاه به اسلام آباد غرب (تنگه مرصاد) است و در جهت ترویج وانتقال ارزش های دفاع مقدس فعالیت خواهد کرد.

دیدگاه شما