آخرین اخبار

14. بهمن 1396 - 19:48   |   کد مطلب: 296250
طاق نیوز: روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان فراخوان شرکت درجشنواره منطقه‌ای «ژیار» را منتشر کرد.

به گزارش طاق نیوز، روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان اعلام کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره تا بیستم اسفند ماه امسال فرصت دارند با مراجعه به سایت جشنواره، شرایط کامل را مطالعه و فرم تقاضا را تکمیل کنند.

ثبت‌نام در جشنواره فقط به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است و درخواست کنندگان با مراجعه به سایت www.iycs.ir فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و هنگام ارسال کپی آثار، نام فایل را به کد دریافتی از سایت تغییر نام دهند.

شرکت همه فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است.

دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» از پانزدهم تا هفدهم اردیبهشت‌ماه ۹۷ با شرکت استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، آذربایجان‌غربی، چهارمحال و بختیاری، کردستان و همدان در شهر سنندج برگزار می‌شود.

این جشنواره با هدف معرفی فرهنگ و هنر منطقه، ایجاد بستری تبلیغاتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، بازسازی و تقویت سینمای کوتاه و همچنین معرفی و شناسایی و کشف استعداد‌های جوان در منطقه در سه بخش فیلم کوتاه، عکس و فیلمنامه برگزار می‌شود.

بخش فیلم این رویداد شامل ۲ بخش مسابقه و جنبی است و حداکثر زمان فیلم‌ها در بخش مسابقه برای آثار داستانی، پویانمایی و تجربی ۲۵ دقیقه و برای آثار مستند ۴۰ دقیقه اعلام شده است.

بخش فیلمنامه به منظور کشف استعداد‌های جوان در زمینه فیلمنامه‌نویسی و با توجه به اهمیت فرهنگ بومی به عنوان زیر ساخت تولید فیلم در دو بخش آزاد و اقتباسی (اقتباس ادبی از متون کهن یا معاصر ایرانی) برگزار می‌شود. فیلمنامه‌های ارسالی باید بر مبنای زمان حداکثر ۲۵ دقیقه نوشته و نباید تولید شده باشند.

بخش عکس جشنواره نیز شامل ۲ بخش مجموعه عکس و تک‌عکس است. در این بخش به مفاهیم واالی فرهنگی براساس باور‌ها و ویژگی‌های فرهنگ بومی مناطق، ارائه اندیشه‌ای نو بر پایه پژوهشی جامع برای دستیابی به بیانی صریح و قدرتمند در ارائه یک اثر ناب پرداخته می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است.

دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۹۷ توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در سنندج برگزار می‌شود.

دیدگاه شما