آخرین اخبار

10. بهمن 1396 - 21:34   |   کد مطلب: 296240
به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه؛
جشنواره منطقه ای شعر کردی "وحدت" در قصرشیرین برگزار شد
طاق نیوز: جشنواره منطقه ای شعر کردی وحدت با حضور جمعی از هنرمندان و شاعران بسیجی استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان غربی و به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در شهرستان قصرشیرین برگزار شد.

به گزارش طاق نیوز، اختتامیه ی جشنواره منطقه ای شعر کردی وحدت با حضور مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و جمعی از مسئولین، اصحاب فرهنگ و هنر و شاعران بسیجی استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان غربی در محل سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرشیرین برگزار شد.

صلاح الدین قره تپه مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم به خبرنگار طاق نیوز گفت: از مرداد ماه امسال فراخوان این جشنواره منتشر شد که طی آن بیش از 200 اثر از65 شاعر مطرح کشوری و استانی منطقه غرب کشور(کرمانشاه، ایلام، کردستان، آذربایجان غربی) به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، و در نهایت پس از داوری های صورت گرفته 10 نفر از برترین ها به مرحله نهایی راه پیدا  کردند که در این مراسم از این هنرمندان با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

وی همچنین  محورهای موضوعی این جشنواره را، وحدت اسلامی و مقابله با اندیشه های تکفیری، جنبش های بیداری اسلامی در جهان اسلام، تقویت روحیه امید، نشاط و شور آفرینی در جامعه اسلامی،  استکبار ستیزی، بسیج، ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی، فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و امر به معروف و نهی از منکر عنوان نمود که با استقبال قابل توجهی از سوی شاعران مواجه شد.

بر این اساس طی این اختتامیه عرفان آتش بار(ایلام)، امجد ویسی(کردستان)، یزدان بابایی(شهرستان صحنه) به عنوان نفرات برتر شناخته شدند و حسین خزایی(شهرستان صحنه)، مهوش سلیمان پور(کرمانشاه)، نسرین شفیعی(کرمانشاه)، زینب اکبری(شهرستان صحنه)، سمیه مهری(ایلام)، حامد شبابی(شهرستان قصرشیرین) و سعید امامی(کرمانشاه) عناوین قابل تقدیر را از آن خود کردند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در حاشیه ی برگزاری این مراسم شرکت کنندگان از یادمان "شهید بهشتی"  شهرستان قصرشیرین بازدید و با آرمانهای شهدا تجدید میثاق کردند.

لازم یه ذکر است این مراسم به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و با همکاری کانون بسیج هنرمندان شهرستان قصرشیرین برگزار شد.

دیدگاه شما