آخرین اخبار

4. بهمن 1396 - 20:32   |   کد مطلب: 296223
طاق نیوز: دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر اعصر مروز چهارشنبه به میزبانی کرمانشاه و در محل تالار انتظار این شهر آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، مهدی قزلی مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در مراسم افتتاحیه این جشنواره که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: امسال مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی شعر فجر به احترام مردم زلزله زده استان کرمانشاه در این استان برگزار شده است.

قزلی با بیان اینکه جشنواره شعر فجر در دو بخش رقابتی و ترویجی انجام می‌شود، گفت: در حوزه رقابتی کتاب‌های سال نوشته شده درحوزه شعر به داوری گذاشته و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان در بخش‌های شعر بزرگسال، کودک و نوجوان و درباره شعر تقدیر می‌شود.

همچنین در این مراسم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: کرمانشاه مهد دلیران و ایثارگران است و امیدواریم این جشنواره در راستای اعتلای شعر و ادبیات کهن ایران زمین موثر واقع گردد.

حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه نیز اظهار داشت: کرمانشاه یکی از شریان های حیات قلب ایران است و این استان استحقاق زیادی در حوزه‌های فرهنگی هنری دارد که نیازمند حمایت های ویژه است.

همچینن در این مراسم پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور قرائت شد.

دیدگاه شما