آخرین اخبار

2. بهمن 1396 - 13:33   |   کد مطلب: 296214
طاق نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره بین المللی شعر فجر در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص برگزاری این جشنواره اظهار داشت: این اداره کل هرساله در دهه فجر برنامه های متنوعی از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره موسیقی فجر، جشنواره هنرهای تجسمی، نمایشگاه های متعدد عکس، نقاشی،  کاریکاتور و...با موضوع فجر، را برگزار کرده است و امسال نیز به دلیل استقبال شاعران و علاقه مندان به شعر و ادب و با رایزنی های صورت گرفته با اساتید و مدیران مربوطه آیین افتتاحیه«جشنواره بین المللی شعر فجر ایران» را در کرمانشاه برگزار خواهیم کرد.

جعفری در مورد اینکه آیین افتتاحیه جشنواره شعر فجر برای اولین بار در کرمانشاه برگزار می شود، گفت: جشنواره شعر فجر در میان سایر جشنواره‌های فجر، جوان‌ترین جشنواره است به دلیل  اینکه شعر فجر دیرتر از سایر جشنواره‌ها تاسیس شده است.

وی گفت: در نظر داریم از شاعران ملی برجسته از جمله محمدعلی بهمنی، پرویز بیگی، عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، جواد محقق، علیرضا قزوه، محمود اکرامی فر، محمد کاظم کاظمی،محمدجواد محبت، بیژن ارژن و... برای شرکت در جشنواره مذکور  بهره مند شویم.

وی به ظرفیت های بالای ادبی کرمانشاه برای تبدیل شدن به عنوان مرکز شعر و ادب پارسی و فولکور اشاره کرد و گفت: جایگاه کرمانشاه در شعر و ادبیات ایران بی بدیل است و ما متصدیان فرهنگ و هنر وظیفه داریم نسبت به بالا بردن شأن و جایگاه ادب و هنر و فرهنگ اقدام کنیم.

افتتاحیه جشنواره شعر فجر قرار است روز چهارشنبه برگزار شود.

شاعران حاضر در این برنامه علاوه بر شعرخوانی در آیین افتتاحیه، در سفری به سرپل ذهاب و مناطق زلزله‌زده، با مردم آسیب‌دیده این استان دیدار و ابراز همدردی خواهند کرد.

دیدگاه شما