آخرین اخبار

24. دى 1396 - 14:54   |   کد مطلب: 296182
به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه؛
نمایشگاه خوشنویسی "آیت الله نجومی" در شهرستان سنقر افتتاح شد
طاق نیوز: افتتاحیه ی نمایشگاه خوشنویسی "آیت الله نجومی" صبح امروز به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در محل صحن مقدس امام زاده احمد (ع) شهرستان سنقر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، افتتاحیه ی نمایشگاه خوشنویسی"آیت الله نجومی" صبح امروز به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و با همکاری کانون بسیج هنرمندان سنقر در محل صحن مقدس امام زاده احمد (ع) این شهرستان برگزار شد.

این مراسم با حضور صلاح الدین قره تپه مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان، استاد عبدا... جواری ریئس انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه و جمعی از مسئولین، اصحاب فرهنگ و هنر و هنرمندان خوشنویس برگزار و طی آن تعداد 45 تابلو خوشنویسی از 20 هنرمند خطاط به نمایش درآمد.

قره تپه در حاشیه این مراسم اظهار داشت: با توجه به سوابق دیرینه و درخشان استان کرمانشاه درعرصه هنر خوشنویسی و به منظور معرفی این هنر شاخص و ارزشمند و نیز نشان دادن ابعاد و ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله نجومی و گرامیداشت ایشان به عنوان چهره ماندگار هنر خوشنویسی جهان اسلام سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه اقدام به برگزاری این جشنواره در سطح استان نموده است.

 

خوشنویسی

وی معرفی شخصیت حضرت آیت الله نجومی وهنرخوشنویسی آن بزرگوار، تولید آثار هنری در رشته خوشنویسی با موضوعات مختلفی از جمله ( اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) به عنوان شعار ملی سال، شناسایی نیروهای مستعد و جذب حداکثری علاقه مندان و هنرمندان، ایجاد زمینه رقابت سالم برای شرکت کنندگان در جشنواره، فعال سازی گروه های خوشنویسی در کانون های بسیج هنرمندان سطح استان و ترویج فرهنگ بسیج که برگرفته از فرهنگ اسلام ناب محمدی است با استفاده از ظرفیت هنر خوشنویسی را مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان نمود.

قره تپه اعلام کرد: این نمایشگاه از امروز 24 دی ماه تا اول بهمن ماه سال جاری در محل امام زاده احمد(ع) شهرستان سنقر آماده بازدید علاقمندان می باشد

همچنین در حاشیه ی این نمایشگاه کارگاه حضوری نویسی با شرکت هنرمندان صاحب اثر در این جشنواره،  برپا شد که طی آن هنرمندان خوشنویس به تحریرو خلق آثاری زیبا و ارزشمند پرداختند.

لازم به ذکر است جشنواره خوشنویسی آیت الله نجومی با همکاری انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه و شهرستان سنقر برگزار شد، همچنین در این جشنواره استاد عبدالله جواری مسئول انجمن خوشنویسان استان و نیز انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه داوری آثار شرکت داه شده در جشنواره را عهده دار خواهد بود.

گفتی است مراسم اختتامیه این جشنواره عصر امروز در محل کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی(ره) شهرستان سنقر برگزار می شود.

دیدگاه شما