آخرین اخبار

21. دى 1396 - 16:31   |   کد مطلب: 296171
طاق نیوز: استاندار کرمانشاه از ساخت مستند آسیب‌های فنی زلزله با همکاری مرکز لرزه نگاری کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز(21 دی) در آئین افتتاح نگارخانه کرمانشاه، با بیان اینکه افتتاح این مرکز فرهنگی یک نقطه عطف در توسعه فرهنگ کرمانشاه است، اظهارکرد: هنرمندان به این سازه هویت و معنا می دهند.

وی افزود: در بسیاری از مواقع هنر اثرگذاری فراوانی دارد ما می بینیم در جریان سوریه تصویری از یک کودک در کنار دریا، اروپا را وادار کرد پناهندگی به ۱۰ میلیون نفر را قبول کند و این محقق نمی شد مگر با هنرنمایی یک عکاس.

بازوند یادآور شد: همانطور که در حال حاضر قدرت در اقتصاد نهفته است شاید قرن های آینده این قدرت در هنر و تاریخ نهفته باشد.

استاندارکرمانشاه با بیان اینکه نگرانی ابرقدرت های امروزی از سرمایه های عظیم هنری و فرهنگی کشورها است، گفت: با کمی تامل می توان فهمید نوک پیکان طالبان و داعش، سرمایه های فرهنگی و هویت فرهنگی کشورها را نشانه گرفته است.

وی هنر و هنرمند را از سرمایه های هر کشوری دانست و اذعان داشت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری غفلت از همین موضوع است.

بازوند در ادامه اشاره ای به کمک های بی دریغ سپاه، بسیج، ارتش، نیروهای هلال احمر و دیگر نهادها در جریان زلزله اخیر داشت و گفت: پیام رهبر انقلاب در دقایق اولیه این حادثه وحدت و وفاقی را در بین مردم کشور رقم زد.

استاندار کرمانشاه همچنین به موضوع زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه پرداخت و عنوان کرد: زلزله 20 ثانیه اتفاق افتاد و پنج هزار میلیاردتومان به استان خسارت واردکرد.

وی اضافه کرد: زلزله اخیر یکی از بزرگترین زلزله های تاریخ ایران بود که همه گسل های کشور را تحت تاثیر قرار داد.

استاندارکرمانشاه با بی نظیر خواندن سرعت امداد ونجات در زلزله 7.3 ریشتری عنوان کرد: 2900 نفر تا ساعت 11صبح روز زلزله از زیر آوار بیرون کشیده شدند و تنها زلزله ای بودکه پس از امداد ونجات جنازه ای زیر آوار پیدا نشد.

بازوند با بیان اینکه در این زلزله 10هزار نفر پای کار بودند، افزود: تفاوت زلزله کرمانشاه با زلزله های گذشته در این بودکه  فضای مجازی روی این زلزله نقش ایفا کرد.

بازوند به نقش آفرینی هنر عکاسان در زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این هنر عکاسان بود که در فضای مجازی خود رانشان داد و مردم را به همدلی با آسیب دیدگان زلزله فراخواند.

وی از ساخت یک مستند در خصوص آسیب های فنی زلزله اخیر استان کرمانشاه خبر داد و خاطر نشان کرد: بسیاری از عکس هایی که برای ساخت این مستند در دست است کار متخصصین را بسیار راحت کرده و برخی آنقدر حرفه ای عمل کردند که مهندسین عمران می توانند از روی آن عکس ها به نکات قابل توجهی در ساخت و سازها پی ببرند.

دیدگاه شما