آخرین اخبار

20. دى 1396 - 10:35   |   کد مطلب: 296168
‍رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه:
انتخاب «ساعت پنج شد بابا» برای اجرای تورهای نمایشی در سراسر کشور
طاق نیوز: رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه، از انتخاب تئاتر«ساعت پنج شد بابا» کاری از معلولان کرمانشاهی، برای اجرای تورهای نمایشی تئاتر معلولان در سراسر کشورخبرداد.

محمدرضا درند در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، از انتخاب تئاتر معلولان کرمانشاهی با عنوان «ساعت پنج شد بابا» برای اجرای تورهای نمایشی تئاتر معلولان در سراسر کشور خبر داد.

وی افزود: این نمایش کاری از هنرمندان معلول کرمانشاهی است که در جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان زاگرس به میزبانی کرمانشاه موفق به کسب جوائز متعدد در بخش های بازیگری، نویسندگی، کارگردانی، طراحی صحنه، طراحی لباس و... شد.

‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه تصریح کرد: نمایش «ساعت پنج شد بابا» اکنون از سوی سازمان بهزیستی کشور، برای حضور در چهاردهمین جشنواره استانی تئاتر معلولان بوشهر انتخاب شده تا دراین جشنواره به اجرا بپردازد.

درند با بیان این مطلب که هنرمندان معلول با معلولیت سندرم داون و جسمی- ذهنی در نمایش «ساعت پنج شد بابا» به ایفای نقش می پردازند، گفت: تئاتر مذکور نوشته «حسین فضل الهی» است و طراحی  صحنه، لباس و کارگردانی آن را «گلنار اکبری» به عهده دارد.

وی در خصوص دیگر عوامل این نمایش گفت: «شنو قادری»، «مرتضی محبوبی» و «یوسف میرزایی» بازیگران این نمایش هستند و «سید محمد مساوات» نیز طراحی پوستر و برشور آن را عهده دار بوده است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه افزود: همچنین «مسعود یعقوبی» به عنوان نوازنده کمانچه و «شهلا حاتمی» به عنوان مدیرصحنه در این نمایش حضور دارند.

دیدگاه شما