آخرین اخبار

19. دى 1396 - 12:14   |   کد مطلب: 296165
طاق نیوز: کتاب "باغ مادربزرگ" تجلی ایثار و شجاعت مردم کرد نشین به ویژه بانوان غیور این مناطق به قلم مهناز فتاحی راهی کتابفروش های کرمانشاه شد.

فتاحی نویسنده این کتاب در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، درباره اثر تازه خود گفت: این کتاب که با محوریت دفاع مقدس نوشته شده، روایتگر خاطرات مادربزرگی است که  در دوران دفاع مقدس و سالهای جنگ تحمیلی زندگی می کرده و به طور مستقیم درگیر کمک به آوارگان ایرانی و عراقی در آن زمان بوده است.

وی تصریح کرد: این کتاب که خاطرات واقعی خانم "خانزاد مرادی محمدی" ساکن روانسر است به خوبی توانسته ایثار، شهامت و از خود گذشتگی مردم کرد نشین به خصوص بانوان شجاع این منطقه را برای خواننده متجلی کند.

این نویسنده کرمانشاهی افزود: بخش هایی از این کتاب به ورود مردم پناهنده کرد حلبچه به استان کرمانشاه  و پذیرایی مردمان این استان از آنها اختصاص داده شده است. ضمن اینکه یک بخش آن نیز به خاطرات یک آواره کرد عراقی که هم اکنون هم ساکن عراق است و مورد پذیرایی کرمانشاهیان قرار گرفته اختصاص پیدا کرده است.

وی گفت: این کتاب در هفت فصل و 285 صفحه توسط انتشارات "سوره مهر" چاپ رسیده و راهی بازار شده است.

فتاحی اضافه کرد: همچنین این کتاب در 2500 نسخه در چاپ اول منتشر شده و با قیمت 17 هزار تومان به فروش می‌رسد.

فتاحی در ادامه پرداختن به موضوعات دفاع مقدس را پرداختن به ارزش ها برشمرد و گفت: این نوع کتاب‌ها سبب خواهد شد تا نسل های آینده با سبک زندگی گذشتگان آشنا شده و از آنها الگوبرداری کنند.

آثاری مانند "طعم تلخ خرما"، "اردیبهشتی دیگر"، "فرنگیس" و "پناهگاه بی پناه" از آثار دیگر این نویسنده برجسته کرمانشاهی در حوزه دفاع مقدس است.

دیدگاه شما