آخرین اخبار

19. دى 1396 - 9:47   |   کد مطلب: 296163
همزمان با برپایی نمایشگاه عکس زلزله؛
نگارخانه شهر کرمانشاه به زودی افتتاح می‌شود
طاق نیوز: قائم مقام شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت:درب نگارخانه شهر کرمانشاه همزمان با افتتاح نمایشگاه عکس زلزله، به روی هنرمندان و شهروندان گشوده می‌شود.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در جمع خبرنگاران از افتتاح نگارخانه شهر کرمانشاه واقع در چهارراه شهید مطهری غربی(چهارراه جوانشیر) در روز چهارشنبه ۲۰ دیماه همزمان با افتتاح نمایشگاه عکس زلزله، خبر داد.

وی افزود: با وجود تولیدات شاخص و پتانسیل های مطرح هنری در استان در زمینه ارائه هنری این آثار مشکل داریم و برای رفع بخشی از این مشکلات طرح راه اندازی نگارخانه با هدف ایجاد فضای مطمئن برای هنرمندان استان اجرا شد.

عبدالمالکی با اشاره به مناسب سازی فضا و ساخت نگارخانه شهری در فضای فرهنگسرای شهر، گفت: با پیگیری و تصمیمات اتخاذ شده، تغییر بخشی از فضای فرهنگسرای شهر با مساحت فضایی بالغ بر ۴۰۰ مترمربع به نگارخانه آغاز و در مدت یک ماه آماده بهره برداری شد.

وی تصریح کرد: نگارخانه مذکور علاوه بر کارکردهای نمایشگاهی و امکان نمایش بیش از ۷۰ اثر همزمان، در زمینه آموزش‌های هنرهایی مانند خطاطی، نقاشی و مجسمه سازی و برگزاری بیش از ۲۰ کلاس همزمان، نمایش آثار محیطی و حجمی، امکان نمایش فیلم در سالن نمایش فیلم، برگزاری کارگاه آموزشی و ورک شاپ نیز فعالیت خواهد کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تأکید کرد: این نگارخانه با هدف جذب هنرمندان و نخبگان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، غنی سازی اوقات فراغت جوانان هنردوست و حمایت از هنرمندان خلاق جوان در ارائه آثار هنری، افزایش سرانه‌های فرهنگی و ایجاد مراکز هنری جهت پاسخگویی به نیاز فزاینده شهروندان هنردوست، تسهیل ارتباط شهروندان و اساتید هنر توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری و با رعایت استاندارهای لازم راه انداری خواهد شد.

 عبدالمالکی همچنین با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس همزمان با افتتاح نخستین نگارخانه شهرداری، گفت: پس از اعلام فراخوان برای نمایشگاه عکس زلزله در اواخر آبان ماه، استقبال زیادی از سوی عکاسان حرفه ای و غیر حرفه ای برای شرکت آثارشان صورت گرفت بطوریکه ناچار شدیم زمان نمایشگاه را در دو مرحله به تعویق بیندازیم.

وی ادامه داد: در نهایت ۶۷۰ فریم عکس سیاه و سفید و رنگی از ۵۳ عکاس درمورد زلزله و حواشی و تبعات اجتماعی آن دریافت شد که پس از ۵ مرحله بررسی و داوری توسط داوران در نهایت ۳۰ فریم عکس برگزیده شد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ضمن تشکر از همکاری و زحمات و تلاش داوران تأکید کرد: داوران در تمام مراحل رأیشان بر این بود که اشخاصی که در تصاویر دیده می شوند حق شان پایمال نشود. لذا به منظور احترام به هویت بازماندگان واقعه زلزله و مصیبت دیدگان داغدار، ناچار به حذف برخی عکس ها شدند.

عبدالمالکی تصریح کرد: در این نمایشگاه، علاوه بر بازدید عموم از عکس هایی که به معرض نمایش گذاشته شده است، امکان خرید آثار به منظور کمک به زلزله زدگان وجود دارد و بازدیدکنندگان می توانند با خرید آثار در این امر خیرخواهانه نیز سهیم شوند.

وی گفت: در تلاش هستیم علاوه بر برپایی این نمایشگاه در تهران، با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این رخداد فرهنگی را با هدف کسب کمک به زلزله زدگان در چند پایتخت اروپایی نیز برگزار کنیم.

دیدگاه شما