آخرین اخبار

18. دى 1396 - 20:17   |   کد مطلب: 296161
طاق نیوز: رئیس حوزه هنری با بیان اینکه ۶ هزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور افزوده شده، گفت: تا مهرماه سال آینده این ظرفیت به ۱۰ هزار صندلی خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، محسن مومنی شریف امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران به تشریح خدمات حوزه هنری در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه پرداخت و اظهار داشت: ما سعی کردیم پس از فروکش هیاهوی ابتدایی این حادثه ورود پیدا کنیم و وظیفه خود را انجام دهیم.

رئیس حوزه هنری کشور افزود: با توجه به تجربیاتی از زلزله های گذشته داریم با گذشت زمان احساسات اولیه فروکش می کند و حضور مردم در مناطق زلزله زده کم رنگ می شود و در این موقعیت که کودکان و نوجوانان به نوعی تنها شده اند ما حضور پیدا کردیم و یک تیم از هنرمندان طی ۲ هفته اخیر فعالیت خود را در این مناطق آغاز کردند.

مومنی شریف با تاکید براینکه نباید مردم مناطق زلزله زده را به دست فراموشی سپرد، خاطر نشان کرد: هدف از استقرار تیم هنری در این مناطق بازسازی روحی و روانی قشر کودک و نوجوان است که از فضای رعب و وحشت دور شوند و لحظات خوشی را داشته باشند.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از برنامه های حوزه هنری نسبت به مناطق زلزله زده بحث معماری است چرا که این نگرانی وجود دارد بویژه در مناطقی که از اصالت برخوردارند مانند روستاها و بخشی از شهرها که فقط برای اینکه سرپناهی داشته باشند خانه هایی ساخته می شود که نسبتی با هویت ملی و روحیات آن مناطق ندارد.

به گفته مومنی این عدم تناسب ساخت و سازها با روحیات مردم منطقه در آینده مساله ساز خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این راستا مرکز معماری حوزه هنری با حضور فعال مسئولین استان و بخش معماری دانشگاه رازی استان کرمانشاه مذاکراتی داشته که طرح هایی که مناسب با فرهنگ کشور برای ساخت و سازها است، داده شود.

مومنی گفت: بر همین اساس فراخوانی در سطح کشور اعلام و طرح هایی که برجسته باشد انتخاب و جهت عملیاتی شدن ارائه خواهد شد و از طرح های برجسته برای بخش های عمومی شهر مثل میادین، پیاده روها و اماکن تفریحی استقبال می شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه می تواند در حوزه معماری این حادثه را به یک فرصت تبدیل کند ابراز داشت: در این اقدام همکاری مسئولین امر به خصوص استانداری بسیار موثر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به وضعیت سینماهای کشور کرد و اظهار داشت: در نظر داریم سینماهای کشور را به سینماهای چند سالنه تبدیل کنیم و سینما پیروزی کرمانشاه هم یکی از آنها خواهد بود که باید ردیف بودجه آن از طریق استان تعریف شود.

وی با اعلام اینکه حوزه هنری از سال گذشته تا امسال ۶ هزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور افزوده است، بیان کرد: تا مهرماه سال آینده  این ظرفیت به ۱۰ هزار صندلی خواهد رسید.

رئیس حوزه هنری کشور خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۹۰ سالن سینما به طور فعال در ۱۹ استان کشور داریم که سینما آزادی کرمانشاه با ۵۰۱ صندلی هم یکی از آنهاست.

وی در ادامه استقبال مردم کشور را از نمایشگاههای کتاب را کم نظیر دانست و تصریح کرد: بخش قابل توجهی از آثاری که از مرزها فراتر رفته از استانهای کم برخوردار بوده اما در کشورهایی مانند عراق و لبنان از آنها بسیار استقبال شده است.

دیدگاه شما