آخرین اخبار

18. دى 1396 - 11:47   |   کد مطلب: 296159
طاق نیوز: قطعا هنجار شکنی منجر به افزایش تنش و بلوا در جامعه خواهد شد و ممکن است برادر را در مقابل برادر قرار دهد و آسیب های بلند مدت بسیاری را به وجود آورد. همه ما باید بپذیریم که زیر لوای قانون حق داریم انتقاداتی داشته باشیم اما به خودمان حق ندهیم آب در آسیاب بدخواهان بریزیم.

آرش منصوری هنرمند عرصه تئاتر استان در محکومیت اقدامات اخیر فتنه گران در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، گفت: اغتشاش را هیچ دلسوزی تایید نخواهد کرد من عقیده دارم بسیاری از مردم حرفهای درستی دارند که بسیاری از مسئولین هم در صحبتهایشان به آن ها اشاره داشتند اما فرصت طلبان با ورود به جمع مردم فضا را غیر قابل پذیرش کردند گروهکهایی همانند ری استارت که اوج فعالیت سیاسی را در آتش زدن مساجد و حسینیه ها می دانند از آن دست هستند.

منصوری افزود: قطعا علاوه بر برخی معادلات بین جناحی در ایران دست هایی در خارج در کار هستند که مطالبات مردم را به سمت مطالبات خود بکشند اینها عواملی هم دارند که رد پای آنها را می شد براحتی دید، مردم با هر تفکر سیاسی ای باید مراقب باشند زیرا هیچ بیگانه ای دلسوز ملت ایران نیست و این ها دل به نابودی بنیان های سیاسی و اجتماعی داخل برای اهداف تجزیه طلبانه خود بسته اند.

وی خاطر نشان کرد: یادمان نرود گروهکی مانند سازمان منافقین در جنگ تحمیلی به بهانه مقابله با نظام علیه ایران و ایرانی وارد جنگ شدند و اینها را تنها در صف بزرگترین بد خواهان ایران باید جای داد.

این هنرمند عرصه تئاتر اذعان داشت: قطعا هنجار شکنی منجر به افزایش تنش و دعوا خواهد شد و ممکن است برادر را در مقابل برادر قرار دهد و آسیب های بلند مدت بسیاری را به وجود آورد. همه ما باید بپذیریم که زیر لوای قانون حق داریم انتقاداتی داشته باشیم اما به خودمان حق ندهیم آب در آسیاب بدخواهان بریزیم.

منصوری گفت: مردم باید هوشیار باشند مطالبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در چهارچوب مشخص است هر شهروندی حق دارد حدی از رفاه و آزادی و امنیت را مطالبه کند و مسئولین هم باید در این مسیر حرکت کنند اما زمانی که مطالبه به سمت ساختارشکنی و هنجار شکنی می رود تشخیص آن چندان دشوار نیست ما در حال حاضر میراث دار خون صدها هزار شهید هستیم و باید بسیار هوشمند عمل کرده و البته برای دیگران هم روشنگری کنیم.

وی ادامه داد: مردم می تواندد با استفاده از ظرفیت های پیش بینی شده در قانون همانند احزاب، انتخابات، تشکل های مردمی، نشریات و رسانه های مجازی حرف ها را بزنند، دیدار با مدیران هم همیشه میسر بوده و تا کنون نیز کمتر به ظرفیت تجمع های قانونی پرداخته شده این ظرفیت را هم می شود بدون کوچکترین بلوا و توهین و البته بعد از تمرین مطالبه گری صحیح به کار گرفت.

منصوری در پایان گفت: هنرمند وظیفه روشنگری دارد، وظیفه دارد یک سوی دعوا نشود و با هر دو سوی ماجرا وارد گفتگو شود مسیر را به سمت آرامش هدایت کند و خود بجز ایجاد آرامش و تعادل در جامعه به سمت دیگری نرود، و خود عقیده دارم که واقعا می شود به شرط داشتن صداقت و انصاف مردم را به بهترین راه برای مطالبه گری راهنمایی کرد.

دیدگاه شما