آخرین اخبار

17. دى 1396 - 20:34   |   کد مطلب: 296157
طاق نیوز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: وزارت ارشاد و سازمان اوقاف و امور خیریه برای اولین بار در برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم با هم همکاری می کنند.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، حجت الاسلام آیت عباسیان در یک نشست خبری اظهار داشت: طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف از سال 1391 در کشور آغاز شده است و طی این مدت تعداد یک میلیون و 600 هزار نفر دراین دوره های آموزشی شرکت کرده اند.

وی افزود: تربیت حافظان قرآن کریم به عنوان یک رسالت اصلی در دستور کار قرار داده شده است.

عباسیان در ادامه گفت: تاکنون بیش از 50 هزار نفر در دوره‌های این طرح در استان شرکت کرده اند و بیش از 300 مربی قرآنی نیز از دوره های تربیت مربی قرآن بهره برده اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر 502 کلاس حفظ قرآن در سطح استان داریم که بیش از 12 هزار نفر دراین کلاسها مشغول فراگیری قرآن کریم هستند.

عباسیان با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری حفظ قرآن کریم در 10 اسفندماه گفت: ثبت نام این دوره مسابقات قرآن کریم از 18 آذرماه آغاز شده و علاقمندان می توانند تا پایان دی‌ماه برای شرکت در این طرح اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: این برای اولین بار است که این مسابقات با همکاری وزارت ارشاد بصورت هماهنگ با هم برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به ثبت نام 2887 نفر از طریق موسسات قرآنی اوقاف استان در این دوره مسابقات گفت: از این تعداد 2160 نفر زن و 627 مردم شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام در این دوره مسابقات برای مناطق زلزله زده شامل شهرستانهای قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، اسلام آبادغرب بصورت رایگان انجام می‌شود.

دیدگاه شما