آخرین اخبار

17. دى 1396 - 14:16   |   کد مطلب: 296156
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خبر داد:
حضور چشمگیر شرکت کنندگان در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم
طاق نیوز: مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار داشت:۳۷۰۰ نفر از استان امسال در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم ثبت نام کردند.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، حجت الاسلام رحیم جعفری امروز یکشنبه طی جلسه ای با موضوع آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد، از ثبت نام ۳۷۰۰ نفر از استان در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم خبر داد.

وی اظهار داشت:  ثبت نام این آزمون از تاریخ ۱۰ آذر ثبت نام آغاز شده و تا تاریخ ۳۰ دیماه ادامه خواهد داشت.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ابراز داشت: همچنین این آزمون در روز پنج شنبه ۱۰ اسفند برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در سالجاری این اقدام برای اولین بار به صورت مشارکتی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تحت عنوان «آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم» برگزار کنیم.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: حدود ۳ گروه اعم از قرآن آموزان، مربیان موسسات قرآنی اوقاف و مدیران موسسات می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

وی در ادامه گستردگی رشته ها را ۲۴ مورد عنوان کرد و ابراز داشت: تا این زمان استقبال شرکت کنندگان در این آزمون در حد چشمگیری بوده است و استان کرمانشاه رتبه دوم را تا کنون در بین کشور کسب کرده است.

این مسئول با تاکید بر توجه بیشتر به مفاهیم قرآن کریم گفت: تا کنون حدود ۳ هزار و ۷۵۱ مورد ثبت نام در استان داشتیم که ۷۵ درصد آن خانم ها بوده است.

وی ابراز داشت: خوشبختانه با این همکاری و همدلی و انسجام پیش بینی می شود این کار نتیجه خوبی در پی داشته باشد.

دیدگاه شما