آخرین اخبار

16. دى 1396 - 20:10   |   کد مطلب: 296152
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه:
اولین کنگره سراسری «شعر جوان» در کرمانشاه برگزار می شود
طاق نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از برگزاری اولین کنگره سراسری شعر جوان در استان طی اسفند ماه امسال در کرمانشاه خبر داد.

حجت الاسلام رحیم جعفری در گفتگو  با خبرنگار طاق نیوز، از برگزاری اولین کنگره سراسری شعر جوان خبر داد و گفت: این جشنواره طی اسفند ماه امسال در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به جایگاه استان کرمانشاه در حوزه شعر و ادبیات برگزاری این کنگره  در این راستا در استان برنامه ریزی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه ظرفیت های زیادی در حوزه شعر و ادبیات دارد و به همین دلیل لقب شیراز دوم را به خود گرفته است.

وی هدف از برگزاری «کنگره شعر جوان» را شناسایی شعرای جوان و معرفی جایگاه کرمانشاه در این زمینه عنوان کرد و گفت: این کنگره در دو بخش شعر آزاد یا نیمایی و شعر کلاسیک شامل غزل، مثنوی، رباعی و ترانه برگزار می‌شود.

جعفری ادامه داد: تمام شاعران جوان کشور  که حداکثر ۳۰ سال سن دارند، می توانند آثار خود را طبق فراخوان به دبیرخانه جشنواره به آدرس  kongeresherjavan@gmail.com ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه موضوع اشعار را آزاد عنوان کرد و افزود: یک بخش ویژه هم در این جشنواره با موضوع «زلزله در کرمانشاه» طراحی شده و شاعران جوان می‌توانند آثار خود را با این موضوع نیز به جشنواره ارسال کنند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار به این کنگره را ۱۵ بهمن امسال اعلام و خاطرنشان کرد: این جشنواره اسفند امسال برگزار خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: چنانچه شرایط برگزاری این جشنواره طی اسفند ماه امسال فراهم نشود، طی اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد.

وی همچنین کانال تلگرامی kongeresherjavaniran@ و شماره تلفن های ۰۹۱۲۰۸۹۵۹۳۱ و ۰۹۱۸۸۳۴۲۰۴۸ را جهت کسب اطلاعات بیشتر اعلام نمود.

دیدگاه شما