آخرین اخبار

10. دى 1396 - 23:08   |   کد مطلب: 296137
طاق نیوز: آیین رونمایی از کتاب "شهد شیرین گذشت" و از خدمات عباس عربی به جهت تلاش در راستای ایجاد صلح و سازش در جامعه، برگزار شد.

به گزارش طاق نیوز، در این مراسم که با حضور آیت الله محمدی عراقی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از مسئولین و مردم، در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، از خدمات عباس عربی که حدود 200 قتل عمد و هزاران نزاع دسته جمعی را به صلح و سازش رسانده، تجلیل شد.

آیت الله محمود محمدی عراقی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم اظهار کرد: پیوند دادن قلوب یک کار خدایی است و انسان هایی که در این راستا گام بر می دارند انتخاب شده اند تا صلح و آشتی در جامعه برقرار کنند.

محمدی عراقی عنوان کرد: طبق فرموده قرآن کریم "لذتی که در عفو است، در انتقام نیست" و این حقیقت قرآنی را تنها کسانی درک می کنند که در اوج خشم، گذشت کرده اند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در جامعه برای ترویج فرهنگ گذشت و بخشش، گفت: ایران اسلامی از فرهنگی غنی برخوردار است و باید در این زمینه نیز تا می توانیم فرهنگ سازی و گفتمان سازی کنیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان به توطئه های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: دشمنان پی برده اند که رمز شکست ناپذیری ملت ایران دین باوری آنهاست که از کانون خانواده نشات می گیرد، لذا ضربه به کانون خانواده را هدف قرار داده اند.

حجت الاسالام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت: تالیف قلوب هم ریشه دینی دارد و هم بلحاظ عقلی و اجتماعی مورد قبول است.

وی با اشاره به تلاش "عباس عربی" جهت ایجاد صلح و سازش افزود: حاج عباس عربی نزدیک به دو دهه از عمر خود را صرف صلح و سازش کرده و در این راه سختی های زیادی را متحمل شده است.

جعفری گفت: البته باید در درجه نخست به سمتی برویم که منجر به نزاع و درگیری نشود و در درجه بعد اگر اتفاقی افتاد، دنبال ایجاد صلح و سازش بین طرفین درگیری باشیم.

در ادامه از کتاب "شهد شیرین گذشت" نوشته همت علی اکرادی که به موضوع خون صلح و خدمات صورت گرفته توسط عباس عربی در این زمینه می پردازد، رونمایی شد.

دیدگاه شما