آخرین اخبار

10. دى 1396 - 11:04   |   کد مطلب: 296134
طاق نیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به کرمانشاه اظهار داشت: زیرساخت‌های فرهنگی هنری آسیب دیده در مناطق زلزله زده کرمانشاه تا پایان سال ۹۷ بازسازی و افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، دکتر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اصحاب رسانه استان کرمانشاه به بیان برنامه ها و اهداف کلی سفر دو روزه خود به عنوان نماینده هیئت دولت و نیز برنامه های اختصاصی این سفر در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت.

وی در ارتباط با ارزیابی و بازدیدی که از زیرساخت های فرهنگی هنری در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، داشته است، گفت: پروژه های مرتبط با زیرساخت های فرهنگی و هنری مناطق زلزله زده را در فاصله زمانی کوتاه حداکثر تا پایان نیمه اول سال ۹۷ و برخی دیگر را تا پایان همین سال به نتیجه می‌رسانیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه مجتمع فرهنگی هنری سرپل ذهاب در شمار زیرساخت‌های قرار دارد که باید تخریب و مجدداً بازسازی شود از اتمام این پروژه تا پایان نیمه اول سال ۹۷ خبر داد و گفت: اجرای برنامه های فرهنگی هنری می تواند به لحاظ روحی و روانی به زلزله زدگان کمک کرده و فضاهای فراغتی را برای آن ها فراهم سازد.

وی با اشاره به برنامه ریزی مشابه در خصوص مجتمع فرهنگی هنری سرمست از بخش گواور شهرستان گیلانغرب، گفت: مجتمع آسیب دیده شهرستان سرپلذهاب نیز به سرعت تخریب و تا پایان نیمه نخست سال ۹۷ راه اندازی می‌شود.

دکتر صالحی، با اشاره به عدم برخورداری بخش‌ ازگله از فضاهای فرهنگی و هنری از احداث مجتمع فرهنگی هنری و ورزشی۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ نفری با همکاری سازمان ورزش و جوانان خبر داد و افزود: احداث نگارخانه‌های شهرستان مرزی و زلزله زده قصرشیرین نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از ترمیم سالن روباز قصرشیرین ا یک ماه آینده خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ضرورت بیش از پیش اجرای برنامه های فرهنگی هنری برای تقویت روحیه زلزله زدگان، سالن موقت فرهنگی هنری در پارک نشاط سرپل ذهاب دایر می شود.

مقام عالی وزارت ارشاد، در ادامه با اشاره به آسیب وارد شده به کتابخانه های عمومی دایر در مناطق زلزله زده و نیز تخریب ۱۹۷ مسجد و مراکز مذهبی بازسازی این اماکن را ضروری اعلام کرد.

دکتر صالحی، خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان های زلزله زده استان کرمانشاه نیز آسیب دیده اند که بازسازی و مرمت این زیر ساخت های فرهنگی نیز در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه شما