آخرین اخبار

7. دى 1396 - 21:41   |   کد مطلب: 296128
طاق نیوز: سرپرست حوزه هنری استان کرمانشاه حماسه 9 دی و حضور گسترده مردم در راهپیمایی سال 88 را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرینی دیگر بر افتخارات مردم ایران معرفی کرد.

امین مرادی سرپرست حوزه هنری استان کرمانشاه در آستانه سالروز حماسه 9 دی در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، حماسه 9 دی و حضور گسترده مردم در راهپیمایی سال 88 را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم ایران معرفی کرد و گفت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی با این حرکت خود ثابت کردند هر گاه احساس کنند که نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزشهای انقلاب در معرض خطر است و استکبار جهانی قصد پیاده کردن نیت پلید خود را دارد همواره در صحنه حضوری موثر دارند.

وی افزود: این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان روز بصیرت و یوم ا... ماندگار شد و واقعا مردم ثابت کردند که تا پای جان برای حفظ اصول و ارزشهای نظام مقدس انقلاب اسلامی ایستاده اند و بر سر ارزشهای دینی و انقلابی خود با کسی تعارفی ندارد.

مرادی با اشاره به اهمیت گرامیداشت این حماسه عظیم به منظور حفظ دستاوردها و انتقال پیام آن به نسل های آینده تصریح کرد: دشمنان اسلام و فتنه گران از قبل با برنامه ریزی دقیق دست به این اقدام زدند و پیش کشیدن بحث انتخابات و تقلب در آن تنها بهانه بود و در اصل آنان می خواستند به  نظام مقدس جمهوری اسلامی آسیب وارد کنند که با رهبری مقام عظمای ولایت و حضور گسترده مردم نقشه های آنان نقش برآب شد.

سرپرست حوزه هنری استان کرمانشاه درادامه گفت: مردم ما خود بهترین داورهستند که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا دفاع مقدس و... همواره در تمامی صحنه ها حضوری آگاهانه داشتند، در واقع انقلاب ما یک انقلاب مردمی است که البته در آن نقش امام راحل و بعد هم رهبری پیامبر گونه نائب بر حق ایشان مقام عظمای ولایت غیر قابل انکار است.

وی خاطر نشان کرد: در واقع سکان دار نظام جمهوری اسلامی شخصیتی هستند که وقتی فرمانی را میدهند همه پای کار می آیند مانند همین بحث زلزله اخیر که وقتی حضرت آقا فرمودند تمامی دستگاه های نظامی و غیر نظامی ورود پیدا کنند همه پای کار آمدند.

مرادی در خصوص چگونگی حفظ دستاوردهای این حماسه بزرگ در عرصه فرهنگ و هنر گفت: باید با زبان هنر این حماسه را پر رنگ کرد که البته انجام کارهای فرهنگی موثر هم زمان بر و هم هزینه براست، باید آثارهنری فاخر تولید شود  تا بتوان با استفاده از آن ها مفاهیم را به افراد انتقال داد و در ذهن آنان ماندگار کرد چرا که زبان هنر زبانی بسیار موثر و با نفوذ  به خصوص در دنیای اکنون است.

این مسئول اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر دشمن ما از این ابزار به خوبی استفاده می کنند و با اختصاص هزینه های هنگفت در این بخش بیشترین بهره را از این ابزار می برد، اما ما هنوز نتوانستیم هم در بحث هنرمندان طراز اولمان در بخش ملی وهم بحث مسئولین که باید در این زمینه واقعا سرمایه گذاری انجام بدهند از این زبان به بهترین نحواستفاده کنیم.

وی ادامه داد: ما باید بدانیم در واقع هزینه ای که در راه هنر مصرف میشود خود نوعی سرمایه گذاری است که غرب این نکته را خوب فهمیده و با سرمایه گذاری های گسترده یک انیمیشن، کاریکاتور، اثر سینمایی و... تولید می کند که بتواند پیام دروغین خود را رواج دهد اما ما که پیام های الهی و ارزشی داریم نتوانستیم آن طور که باید با زبان هنر حرف برنیم و از آن بهره ببرم.

مرادی افزود: درعرصه فرهنگ و هنر تنها با شعار و سخنرانی کاری از پیش برده نمی شود ما باید بتوانیم پیام ارزشی خود را به صورت غیر مستقیم و با زبان هنر از طریق تولید آثار فاخر و ارزشمند منتقل کرده و در این مسیر هزینه وسرمایه گذاری کنیم. ما باید بدانیم که نسل جدید و امروزی ما به این نوع زبان در انتقال ارزشهای انقلابی نیاز دارد و از آنجایی که هنرموثرترین و موجز ترین ابزار برای انتقال پیام است ما باید از این ابزار به درستی استفاده کنیم و ارزشها و فرهنگ انقلابی خود را در ذهن مخاطبان خود ماندگار سازیم.

دیدگاه شما