آخرین اخبار

5. دى 1396 - 19:09   |   کد مطلب: 296117
طاق نیوز: معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از حضور مروجان کتاب و کتاب خوانی در مناطق زلزله زده استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، پریسا محمدی اظهار داشت: طی جلسه ای که با دکتر یوسفی مدیر موسسه پژوهشی کودکان دنیا و مسئول کمپین خانه فرهنگ و هنر در راستای کارهای فرهنگی و کمک به مناطق زلزله زده بخصوص کودکان و نوجوانان تشکیل دادیم به نتایجی برای همکاری های دوجانبه  برای حضور مروجان کتاب و کتاب خوانی در مناطق زلزله زده دست یافتیم.

وی افزود: براین اساس مقرر شد مربیان و مروجانی که در زمینه های فرهنگی و هنری آموزش دیده و نیز دارای فعالیت هستند با حضور خود در مناطق زلزله زده ضمن آموزش مربیان بومی، با کودکان و نوجوانان این منطقه نیز کار کنند که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هزینه اسکان آنها را تقبل می کند.

محمدی گفت: طبق توافق انجام گرفته با دوستداران کتاب در تلاش هستیم تا بتوانیم کارهای فرهنگی که هم اکنون در حال انجام است را بهتر ادامه دهیم و به نحو بهتر و شایسته تری در خدمت مربیان آموزش دیده باشیم.

این مسئول ادامه داد: به اعتقاد بنده افرادی که در کلاس های آموزش اساتید کتابخوانی شرکت می کنند توانایی بهتری در ارتباط گیری با کودکان و نوجوانان و همچنین انتخاب کتاب مناسب دارند و این امر با توجه به شرایط روحی که بچه های مناطق زلزله زده دارند باعث می شود آنها با کتاب و کتابخوانی بیشتر آشنا شوند.

محمدی در پایان از برنامه ای نیز برای مادرانی که همراه کودکان در کتابخوانی شرکت می کنند خبر داد و افزود: این برنامه شامل کتاب های اهدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان است که این کتاب ها را در اختیار مروجان و مربیان قرار می دهیم تا آنها نیز ضمن آموزش، کتاب ها را در اختیار این مادران قرار دهند.

دیدگاه شما