آخرین اخبار

2. دى 1396 - 10:11   |   کد مطلب: 296098
طاق نیوز: پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین "زاگرس" از امروز (اول دی ماه) با حضور 18 گروه نمایشی از استان‌های غرب کشور در کرمانشاه آغاز به کار کرد.

محمدرضا درند در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، دبیر اجرایی این جشنواره با اشاره به آغاز کار جشنواره تئاتر معلولین "زاگرس" از اول دی ماه در محل تئاتر شهر کرمانشاه، گفت: 18 گروه نمایشی در این دوره جشنواره حضور دارند.

وی افزود: گروه‌های حاضر در جشنواره از استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان و لرستان هستند و گروه نمایشی نیز از سلیمانیه کشور عراق به عنوان میهمان در جشنواره حضور دارد.

درند خاطرنشان کرد: اجرای گروه‌های نمایشی جشنواره در دو محل تالار غدیر واقع در میدان غدیر و تئاتر شهر کرمانشاه واقع در میدان آزادگان خواهد بود.

درند با اشاره به آغاز به کار جشنواره با اجرای نمایش "قلمبه‌ها" از امروز گفت: روزانه شش گروه نمایشی در این دوره جشنواره رقابت خواهند کرد و روز چهارم دی ماه نیز اختتامیه جشنواره با تقدیر از برگزیدگان در محل تئاتر شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در پایان این جشنواره با نظر هیات داوران از نفرات برگزیده در بخش‌های کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه و لباس، گریم و بازیگری زن و مرد تجلیل می‌شود.

درند تصریح کرد: در این دوره جشنواره در روز نخست (اول دی ماه) نمایش‌ قلمبه‌ها، ماده هفت، من می‌خواهم ماه شوم، زنه کشو، ما هم می‌توانیم و خان خل خان اجرا شده و در روز دوم فرغون پر از امید، من یک دوم، پروفسور بالتازار، ساعت 5 شد بابا، ازدواج کوچک، خروس زری و نقش فروش روی صحنه می‌روند.

وی افزود: در روز پایانی نیز نمایش کوچ، اول شخص مفرد، سمای دستان، روزی که هر لب..، رونمایی از درد و ماتنها نیستیم برای علاقمندان به نمایش در می‌آید.

دیدگاه شما