آخرین اخبار

21. آذر 1396 - 11:00   |   کد مطلب: 296066
طاق نیوز: کتاب «فرنگیس» اثر «مهناز فتاحی»، نویسنده برجسته و سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، به جمع نامزدهای نهایی هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس کشور راه یافت.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، کتاب «فرنگیس» اثر «مهناز فتاحی»، نویسنده برجسته و سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، به جمع نامزدهای نهایی هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس کشور راه یافت.

بر پایه این گزارش آثار برگزیده در این دوره براساس چهار معیار تخصصی از جمله استناد (اعتبار راوی-زمان- ارائه اسناد) موضوع (تازگی- نوع نگاه- جذابیت- پرداخت و نثر- تناسب نثر مخاطب- انسجام- روان و رسا بودن نثر)، تدوین و ویژگی‌های ظاهری (عنوان- طرح جلد- قطع)،  ابتکار و خلاقیت انتخاب شده اند.

شایان ذکر است در این دوره تعداد 9  کتاب به‌ عنوان نامزدهای بخش خاطره هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس معرفی شده است.

کتاب "فرنگیس" نوشته "مهناز فتاحی" تمامی خاطرات کودکی تا بزرگسالی فرنگیس حیدرپور شیر زن گیلانغربی را تا سال 90 در بر گرفته است.

در این کتاب رنج‌ها مظلومیت‌ها و شجاعت‌های مردم گیلانغرب را بیشتر می‌شناسیم؛ اینکه چطور این مردم توانستند با تمامی مشکلات مقاومت و از کشورشان دفاع کنند. به طور کلی می‌توانم بگویم ناگفته‌های در این کتاب وجود دارد که در هیچ کتاب دیگری گفته نشده است. این کتاب یک نمای روشن از فرهنگ و پیشینه منطقه به خواننده ارائه می‌دهد.

دیدگاه شما